11.07.2017, 10:35

Coca-Cola HBC Česko a Slovensko má novú generálnu riaditeľku

Do vedenia prichádza Maria Anargyrou-Nikolić.

Coca-Cola HBC Česko a Slovensko má novú generálnu riaditeľku
Zdroj: Coca-Cola

Za riadenie českej a slovenskej časti spoločnosti Coca-Cola HBC cítim veľkú zodpovednosť. Napriamo zamestnávame takmer tisíc zamestnancov a ďalšie tisíce pracovných miest vytvárame nepriamo u našich zákazníkov a dodávateľov. 60 000 zákazníkom na českom a slovenskom trhu predávame viac než 200 produktov tej najvyššej kvality a na nadchádzajúce roky máme stanovené veľmi ambiciózne ciele. Zároveň by som chcela, aby Coca-Cola HBC Česko a Slovensko bola vnímaná ako spoločensky zodpovedná spoločnosť a naše podnikanie tak bolo dlhodobo udržateľné,“ povedala Maria Anargyrou-Nikolić.

Svoju kariéru v skupine Coca-Cola HBC zahájila Maria Anargyrou-Nikolić v roku 2010, kedy nastúpila na pozíciu marketingovej riaditeľky pre Srbsko a Čiernu Horu. Maria tu významne prispela k rastu spoločnosti, zvýšeniu spotreby sýtených nealkoholických nápojov a implementácii novej stratégie pre kategóriu vôd. V roku 2013 bola vymenovaná na pozíciu obchodnej riaditeľky, v rámci ktorej sa jej podarilo posilniť trhový podiel spoločnosti ako v objeme, tak v obrate. Pod jej vedením bola operačná jednotka v Srbsku hodnotená v spokojnosti zákazníkov ako najlepšia.

V roku 2015 sa Maria Anargyrou-Nikolić posunula na post generálnej riaditeľky pre oblasť ADRIA, kde spoločne so svojim tímom dopomohla Chorvátsku k rastu, zmenila stratégiu a výrazne zvýšila spokojnosť zamestnancov. V roku 2016 bola Maria zvolená za jednu z top desať žien Chorvátska.

Maria vyštudovala University of Piraeus v Grécku. Je vydatá a má jednu dcéru. Pred nástupom do Coca-Cola HBC pôsobila v spoločnosti Nestlé na obchodnom oddelení, kde si prešla hneď niekoľkými pozíciami.

Doterajší generálny riaditeľ Tomáš Gawlowski sa rozhodol po viac ako 25 rokoch opustiť  skupinu Coca-Cola HBC a vrátiť sa naspäť do Švajčiarska, kde žije.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.