Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
28.09.2021, 17:45

Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má RTVS

Vyplýva to z prieskumu, ktorý mapoval názory divákov v druhom kvartáli 2021

Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má RTVS
Zdroj: RTVS

Najobjektívnejšie spravodajstvo má zo slovenských televízií RTVS. Za ňou nasleduje spravodajstvo televízií Markíza a TA3. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Median SK, ktorý mapoval názory divákov v druhom kvartáli 2021, teda v období apríl až jún.

Na otázku „Ktorá televízia má podľa vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“ uviedlo 23,2 percenta respondentov v prieskume verejnoprávne médium. Spravodajstvo televízie Markíza spomenulo 21,6 percenta divákov, k TA3 sa prikláňa 21,1 percenta oslovených. Televíziu Joj za televíziu s najobjektívnejším spravodajstvom označilo v prieskume 17,5 percenta respondentov.

Inú televíziu uviedlo 1,7 percenta opýtaných a takmer 14 percent oslovených sa k otázke nedokázalo vyjadriť. V prieskume odpovedalo 2053 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.

Zdroj: MML Omnibus, 2021/II, MEDIAN SK

„Obdobie ostatného roka a pol bolo aj vzhľadom na napätú celospoločenskú situáciu pre spravodajstvo veľkou výzvou a zároveň skúškou. Vážime si priazeň našich divákov a teší nás, že spravodajstvo RTVS dlhodobo vnímajú ako najobjektívnejšie,“ uviedol riaditeľ sekcie spravodajstva RTVS Vahram Chuguryan. Ako dodal, cieľom je prinášať na obrazovky verejnoprávnej televízie vyvážené a nestranné informácie o aktuálnom dianí v krajine a zahraničí. „Výsledky aktuálneho prieskumu objektívnosti sú dôkazom toho, že sa nám to aj darí,“ povedal Chuguryan. RTVS si pozíciu najobjektívnejšieho spravodajstva drží nepretržite od posledného kvartálu roku 2019.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.