Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
04.08.2017, 00:00

Ako chce Rezník rozvíjať RTVS?

Nový riaditeľ má skúsenosti s riadením verejnoprávnych médií, prichádza z TASR.

Ako chce Rezník rozvíjať RTVS?
Zdroj: Peter Mayer

Od tohto týždňa má verejnoprávna inštitúcia nového generálneho riaditeľa. Je ním Jaroslav Rezník, ktorého do funkcie zvolila nadpolovičná väčšina prítomných poslancov v parlamente. Novému riaditeľovi takto dali mandát na päť rokov. Kto je Jaroslav Rezník? V prvom rade je to človek, ktorý má s verejnoprávnymi médiami bohaté skúsenosti. Konkrétne s vedením rozhlasu a s vedením tlačovej agentúry. V týchto dvoch inštitúciách sa Rezník pohyboval počas svojej doterajšej kariéry. Začínal v roku 1993 ako riaditeľ Regionálneho štúdia Slovenského rozhlasu (SRo) v Košiciach. V rokoch 1997 až 2005 postúpil a stal sa ústredným, neskôr generálnym riaditeľom SRo. Do funkcie šéfa SRo kandidoval aj v roku 2006, avšak rozhodol sa, že svoju kandidatúru stiahne. Krátko pôsobil na Ministerstve kultúry SR v sekcii médií a audiovízie na pozícii hlavný štátny radca. Od roku 200

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.