10.08.2017, 10:52

Trump straší Američanov. Vo veľkom googlia, ako prežiť jadrovú vojnu

Trumpove slová ženú Američanov gúgliť.

Americký prezident Donald Trump
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump sa vyjadril smerom k Severnej Kórei slovami, ktoré vzbudili obavy z globálnej bezpečnosti. Američania odvtedy začali vo veľkom vyhľadávať kľúčové slová o tom, ako prežiť jadrovú vojnu. 

​Nie je to po prvý krát, čo Trumpove slová vyvolali nárast vyhľadávaní kľúčových slov spojených s vojnou. Už v apríli dramaticky vyskočili vyhľadávania ako "Vojna s Ruskom," "Vojna so Sýriou", či "ako prežiť vojnu", samozrejme v anglickom jazyku.

Teraz prudko vzrástli slovné spojenia, ktoré Trump použil vo svojom vyjadrení. "Nukleárny Armagedon," "oheň a zúrivosť", "World War III", "jadrový útok," alebo "Severná Kórea." Oproti bežnému dňu sa počet ich vyhľadávaní zvýšil tisícnásobne.

Vyhľadávajú aj výraz "ako prežiť jadrovú vojnu," na grafe žltou. Modrou farbou je označené vyhľadávanie hesla "Ako sa stať bohatým," a červenou "Ako sa stať slávnym."

Zdroj: Google.com

Google indexuje a uverejňuje trendy vo vyhľadávaní, v ktorom je celosvetovým lídrom. V zozname krajín, kde uverejňuje trendy na dennej báze, Slovensko nefiguruje.

Najbližšie je monitorované na dennej báze Česko, kde v stredu bol druhým najvyhľadávanejším trendom slovenský umelec. Česi sa zaujímali o Mariana Vargu, ktorý včera vo veku 70 rokov zomrel. Podľa indexovej stránky Google zaznamenal viac, ako 5 000 vyhľadávaní. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.