Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.08.2017, 12:50

Rezník prvýkrát na Rade RTVS: Na novej Zmluve so štátom sa už pracuje

Po prvýkrát sa Rada RTVS stretla s novým generálnym riaditeľom verejnoprávneho vysielateľa, Jaroslavom Rezníkom.

Rezník prvýkrát na Rade RTVS: Na novej Zmluve so štátom sa už pracuje

Nový generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník dostal na svojom prvom zasadaní od Rady termín na predloženie koncepcie riadenia, ktorá vychádza z víťazného projektu pri júnovej voľbe v Národnej rade. Koncepciu musí predložiť do 15. novembera, Rada ju posúdi na decembrovej schôdzi. Dôvodom pre termín na konci roka sú podľa predsedu Rady Igora Galla očakávané personálne zmeny v manažmente RTVS.

Jaroslav Rezník sa v prvom príhovore členom Rady skonštatoval, že "v uplynulom období sa udialo veľa pozitívneho, nastavili sa trendy, chcem sa za to poďakovať. Nikdy ale nie je tak dobre, aby nemohlo byť lepšie. Zmeny, ktoré budú nastávať budú výsledkom spolupráce väčšieho tímu ľudí a budú rešpektovať a reflektovať už nastavené trendy tak, aby v auguste 2022 RTVS bola naďalej lídrom v mediálnom, kultúrnom a spoločenskom priestore."

V rámci operatívnych informácií Rezník Radu informoval, že v RTVS sa už začali práce na koncepcii Zmluvy so štátom na roky 2018 až 2022. Nový riaditeľ povedal, že v spolupráci s partnermi na ministerstve kultúry budú dodržané termíny na jej podpísanie.

Programový riaditeľ RTVS Tibor Búza informoval, že kvôli priamemu prenosu futbalovej kvalifikácie Slovensko - Slovinsko televízia neodvysiela v rovnakom čase priamy prenos z osláv 25 výročia Ústavy. Ten odvysiela zo záznamu v nedeľu 3. septembra. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.