Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
01.10.2021, 10:45

Očkovacia lotéria sa v nedeľu končí. Od budúceho týždňa potrápi Talent a Farmu

Zmena vysielania galavečerov Byť zdravý je výhra bude aktuálna od 9. októbra.

Očkovacia lotéria sa v nedeľu končí. Od budúceho týždňa potrápi Talent a Farmu
Zdroj: RTVS

RTVS od nedele, 10. októbra, uvedie na obrazovky Jednotky novú pekársku šou Pečie celé Slovensko, ktorá vo vysielaní nahradí očkovaciu lotériu, ktorá vzniká v spolupráci s ministerstvom financií. Galavečery Byť zdravý je výhra sú naplánované do konca októbra. Pri posledných štyroch tak RTVS pristupuje k zmene termínov vysielania.

„Štart Pečie celé Slovensko sme dlhodobo plánovali na tento dátum, ešte v čase, predtým ako RTVS začala vysielať reláciu Byť zdravý je výhra, známu aj pod názvom očkovacia prémia,“ uvádza RTVS na svojom webe

Hoci sa hovorilo o odsunutí galavečerov žrebovania očkovacej prémie z lukratívneho hlavného vysielacieho času na 22.00 hod, napokon ju RTVS presúva na iný deň. V nedeľu 3. októbra odvysiela očkovaciu lotériu Jednotka RTVS posledný raz. Od ďalšieho týždňa jej už budú patriť sobotné večery, so štartom vždy o 20:30 na Jednotke.

„Vnímali sme názory a diskusie divákov, ktorí by uvítali skorší vysielací čas očkovacej prémie, a preto sme opätovne otvorili diskusie k tejto téme. Po dohode s Ministerstvom financií SR tak posledné 4 časti relácie Byť zdravý je výhra od 9. októbra odvysielame počas sobotných večerov o 20.30 h na Jednotke," uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Žrebovanie očkovacej prémie si od svojho štartu drží pozíciu najsledovanejšieho programu z ponuky všetkých televízií. Posledný galavečer sledovalo na Jednotke 752-tisíc divákov, doposiaľ dokonca dva priame prenosy prekročili hranicu 800-tisíc divákov. Šou Pečie celé Slovensko potrvá až do konca roka. Počas desiatich nedeľných večerov bude súťažiť tucet amatérskych cukrárov a pekárov, doplní ich vianočný a silvestrovský špeciál, v ktorých sa predvedú známe osobnosti.

Verejnoprávna televízia tak od budúceho týždňa obsadí obidva víkendové večery s programom, ktorému budú komerčné televízie ťažko konkurovať. Očkovacej lotérii už ustúpila Markíza, ktorá svoju šou SuperStar presunula z tradičných nedeľných na piatkové večery, od budúceho týždňa potrápi štyrikrát televíziu Joj, ktorá vysiela v sobotné večery svoju šou Česko Slovensko má talent, ale aj duely na Farme televízie Markíza.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.