05.09.2017, 13:14

RTVS spustila novú aplikáciu. Diváci sa vďaka nej stanú spolutvorcami vysielania

iReportér RTVS umožní divákom posielať videá priamo z ulice do redakcie.

RTVS spustila novú aplikáciu. Diváci sa vďaka nej stanú spolutvorcami vysielania
Zdroj: iReportér RTVS

Rozhlas a televízia Slovenska spustila 4. septembra pre divákov novú aplikáciu iReportér, vďaka ktorej sa môžu stať spolutvorcami televízneho obsahu. Najlepšie a najaktuálnejšie videá RTVS použije vo vysielaní.

Nová platforma umožňuje získavanie videí od širokej verejnosti pre televízne vysielanie a online aktivity. Užívatelia si môžu stiahnuť aplikáciu iReportér RTVS, ktorá je dostupná pre zariadenia s operačným systémom Android a iOS. Po jednoduchej registrácii sa diváci stanú "reportérmi" RTVS a vďaka prehľadnému ovládaniu aplikácie môžu okamžite začať nahrávať pútavé, atraktívne a aktuálne videá z diania okolo seba. Videá zároveň môžu posielať prostredníctvom webu ireporter.rtvs.sk. Obdobnú aplikáciu využíva aj Česká televízia.

Ak takto získané materiály spĺňajú všetky potrebné kritériá, bude ich RTVS využívať pre potreby spravodajstva, športu, počasia a ďalších relácií. Televízia týmto spôsobom dáva možnosť divákom podieľať na vytváraní unikátneho videoobsahu. Táto platforma zároveň umožňuje aj komunikáciu s iReportérmi, a to výzvami priamo vo vysielaní, push notifikáciami v mobilnej aplikácii či prostredníctvom emailov.

Zdroj: iReportér RTVS

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.