Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.09.2017, 14:05

Kraus sa vrátil do Markízy. S Marcinom bude nakrúcať nových Susedov

Historicky najúspešnejší slovenský seriál sa vráti na obrazovky budúci rok.

Kraus sa vrátil do Markízy. S Marcinom bude nakrúcať nových Susedov
Zdroj: TV Markíza

Scenárista a režisér Andy Kraus ukončil svoju dlhoročnú spoluprácu s televíziou JOJ a vrátil sa späť do televízie Markíza, kde bude s Petrom Marcinom pripravovať nové časti legendárneho seriálu Susedia. Ako prvý o tom informoval portál mediaboom.sk. Informáciu pre Stratégie potvrdil Lukáš Kočišek, PR manažér televízie Markíza. Seriál sa vráti na obrazovky v budúcom roku.

Ako Stratégie informoval Andy Kraus, v nových dieloch Susedov bude účinkovať pôvodná herecká zostava – Peter Marcin a Zuzana Tlučková ako manželia Stromokocúrovci, Viki Ráková a Andy Kraus ako manželia Komárovci, v úlohe ich detí sa predstavia Kristína Pírová ako Milka Stromokocúrová a Tomáš Majláth ako Gergely Komárom. Nebude chýbať ani Marta Sládečková v úlohe Marty Sladkej.

Susedia

​Od skončenia seriálu uplynulo už jedenásť rokov. Seriál vysielala Markíza v roku 2006 a 2007. Prvú sériu od 4. septembra do 31. decembra 2006, druhú od 5. marca do 25. júna 2007 a tretiu od 3. septembra do 31. decembra 2007. Každá séria mala 17 častí. Seriál sa vysielal v pondelkovom prime time.

Susedia sa stali historicky najúspešnejším a najsledovanejším slovenským seriálom. Premiérové časti dosahovali  priemernú sledovanosť 783 tisíc divákov a trhové podiely cez 64 percent v cieľovej skupine 12-54 rokov. Do úvahy však treba zobrať to, že televízny trh bol pred desiatimi rokmi úplne iný, diváci mali k dispozícii menej staníc v slovenčine a bolo menej multi kanálových domácností.

​​Andy Kraus sa po skončení Susedov presunul do televízie JOJ, kde sa podpísal ako scenárista pod seriál Kutyil s.r.o. (2008-2009), ktorý bol spin-offom Susedov a ďalšie seriály: Keby bolo keby (2009, 2011), Pod povrchom (2012-2013), sitcom Dvojičky (2015) a Dovidenia, stará mama! (2016).

Jeho najúspešnejším projektom v televízii JOJ bol denný seriál Panelák, ktorý televízia vysielala od 18. februára 2008 do 17. júna 2015. Seriál bol dlhé roky neoddeliteľnou súčasťou vysielacej štruktúry televízie JOJ, spolu bolo odvysielaných 1309 epizód.

​Na začiatku tohto roka sa JOJ rozhodla po takmer dvojročnej odmlke opäť vrátiť Panelák na obrazovky, réžie a koordinácie sa ujal samozrejme Andy Kraus. Nová 16. séria Paneláku sa začala vysielať v 29. marca. Sledovanosť seriálu už ani zďaleka nedosahovala voľakedajšie čísla a JOJ ho pred nedávnom definitívne ukončila.

Aj televízia Markíza sa tento rok vrátila k svojim úspešným projektom z minulosti. Po takmer dvadsiatich rokoch opäť odštartovala legendárnu Pevnosť Boyard a vrátila sa po šiestich rokoch aj k tanečnej šou Let´s Dance.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.