08.09.2017, 12:41

Tvorcovia snímky Kandidát nakrútili kontroverzný film DOGG

Novinka režisérov Karáska, Zrebného, Csina a Bistiku bude mať premiéru v novembri.

Tvorcovia snímky Kandidát nakrútili kontroverzný film DOGG
Zdroj: Azyl Production

Na jeseň príde do kín ďalšia slovenská novinka s názvom DOGG. Tvoria ju štyri kontroverzné poviedky, v ktorých je do príbehu rozličným spôsobom zapracovaná jedna zo základných ľudských emócií – strach. Štyria režiséri spolu so štyrmi kameramanmi vytvorili ilúziu napätia v samostatných príbehoch o strachu z viditeľného aj neviditeľného v jeho rôznych podobách. Informovala o tom PR manažérka filmu Daniela Grečnerová.

Názov je odvodený od začiatočných písmen poviedok: Duet, Opus Dei, Grassvater, Game. "Diváci budú v každej z nich konfrontovaní s emóciou úzkosti, strachu až hnusu v poriadne bizarnom obale, ktorý je na Slovensku netradičný," avizujú tvorcovia.

Pod filmom sú podpísaní aj ľudia z tímu, ktorí v roku 2013 nakrútili úspešnú snímku Kandidát (režisér Jonáš Karásek, scenárista Peter Balko a producent a scenárista Maroš Hečko). "DOGG považujem za radikálny autorský film, v ktorom všetci štyria režiséri urobili svoju poviedku nekompromisne a s veľmi osobitým rukopisom. Myslím si, že nenechá diváka ľahostajným, poviedky sú totiž plné úzkosti a bizarností, ktoré tvorcovia čerpali z reality okolo nás," hovorí o filme jeho producent Maroš Hečko.

Režisérmi poviedok sú Jonáš Karásek, Slavomír Zrebný, Viliam Csino a Enrik Bistika. V hlavných úlohách sa predstavia Marián Mitaš, Judit Bárdos, Peter Oszlík, Monika Hilmerová, Ladislav Lukčo a Tibor Kiss. Postavu Moniky Hilmerovej bude v jednej z poviedok sužovať úzkosť a strach z prekonaného teroristického útoku na letisku a neznámeho obyvateľa povaly, Peter Oszlík a Judit Bárdos v ďalšej tvoria zamilovaný pár, ktorých krásny moment preruší smrť a začnú sa diať nevysvetliteľné veci, Majo Mitaš bude v poslednej povieke bojovať o holý život v priamom televíznom prenose. Objaví sa aj Boy Wonder na okraji spoločnosti alebo Zverina ako strážca marihuanového poľa na Filipínach.

DOGG, natočený na tému STRACH, je prvou časťou trilógie. Tvorcovia chcú pokračovať témou SMIECH a nakoniec príde na rad PLAČ. V každom filme budú 4 poviedky, ktoré spája základná emócia, blízka ľudskej mentalite.

Zdroj: Azyl Production

O filme DOGG:

Premiéra: 9. novembra 2017
Réžia: Jonáš Karásek, Enrik Bistika, Slavomír Zrebný a Viliam Csino
Námet: Maroš Hečko
Scenár: Enrik Bistika, Peter Balko, Maroš Hečko, Slavomír Zrebný, Aďa Štrbová, Jonáš Karásek a Marika Beňadik-Majorová
Hrajú: Marián Mitaš, Judit Bárdos, Peter Oszlík, Monika Hilmerová, Ladislav Lukčo, Tibor Kiss, Olívia Csiky-Trnka
Producenti: Maroš Hečko (SK), Mayo Hurajt (SK)
Majoritná produkcia: Azyl Production (SK)
Koprodukčné spoločnosti: Home Media Production (SK)
Distribúcia: Continental film
Rozpočet: 200 000 eur

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.