Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.09.2017, 18:22

Seriál Teória veľkého tresku oslavuje desať rokov

​​V USA sa čoskoro začína 11. séria, bude sledovať aj prípravy svadby Sheldona a Amy.

Seriál Teória veľkého tresku oslavuje desať rokov
Zdroj: cbs.com

Americký sitkom Teória veľkého tresku (The Big Bang Theory), ktorý sa začal vysielať pred desiatimi rokmi, 24. augusta 2007 na CBS, si získal fanúšikov po celom svete.

Komediálny seriál o partii teoretických fyzikov, ktorí majú problém obstáť v praktickom živote, sa preslávil aj nekorektným humorom. Robí si srandu z ich osobného života a stavia ich do opozície k obyčajným ľuďom, ktorí sú vykresľovaní ako hlúpi, ale šťastní a sociálne naplnení jedinci.

​​V USA sa čoskoro začína už 11. séria, okrem iného bude sledovať prípravy Sheldonovej svadby s vedkyňou Amy, ktorú požiadal o ruku v 10. sérii. Na Slovensku vysiela seriál od 17. augusta 2011 TV Markíza, v Česku je seriál na programe stanice Prima Cool.

​Teória veľkého tresku sa nakrúca naživo pred publikom. Seriál produkujú Chuck Lorre (Dva a pol chlapa, Roseanne) a Bill Prady (Ženy z rodu Gilmorovcov, Ženatý so záväzkami). Medzi hlavných predstaviteľov patria Johnny Galecki (Leonard), Jim Parsons (Sheldon), Kaley Cuocová (Penny), Simon Helberg (Howard) a Kunal Nayyar (Rajesh), ktorí si vďaka úspechu seriálu zarobia 900-tisíc dolárov za každú epizódu.

V seriáli si zahrali sami seba viaceré známe osobnosti. Ako prvý to bol Charlie Sheen, objavili sa i Steve Wozniak, astronaut Michael Massimino alebo moderátorka Ellen DeGeneresová. Zaujímavosťou je, že v sitkome si zahrali tiež renomovaní vedci, ako napríklad astrofyzik a laureát Nobelovej ceny George Smoot, kozmológ Stephen Hawking či šéf firmy Tesla Elon Musk.

Platy hercov

Počas prvých troch sérií hlavná trojica - Johnny Galecki (Leonard), Jim Parsons (Sheldon) a Kaley Cuocová (Penny), dostávala najviac 60-tisíc dolárov za epizódu. Ich plat sa v priebehu štvrtej série vyšplhal na 200-tisíc dolárov. Počas ďalších troch sérií sa postupne zvyšoval o 50-tisíc dolárov až na 350-tisíc dolárov za epizódu v siedmej sérii.

Zdroj: cbs.com

Od siedmej série trojica dostávala aj 0,25 percenta z konečných ziskov seriálu. Pred začatím ôsmej sezóny trojica očakávala opätovné prerokovanie nových zmlúv, pričom žiadali o navýšenie mzdy na 1 milión dolárov za epizódu pre každého, ako aj väčší podiel z príjmov seriálu. Kontrakty boli podpísané na začiatku augusta 2014 a zaručili trom hlavným aktérom plat 1 milión dolárov za epizódu na nasledujúce tri roky s možnosťou predĺženia na štvrtý.

Ostatní dvaja zo štvorice fyzikov, Simon Helberg (Howard) a Kunal Nayyar (Rajesh) sa snažili viackrát prerokovať svoje zmluvy a vyrovnať svoje platy s vyššie spomenutou trojicou. Podarilo sa im to až od 10. série, keď dosiahli rovnaké honoráre vo výške 1 milión dolárov za epizódu.

V marci 2017 však hlavnej pätici hercov znížili mzdy o 10 percent na 900-tisíc dolárov za epizódu, aby mohli Mayim Bialikovej (Amy) a Melisse Rauchovej (Bernadette) zvýšiť príjmy zo 100-tisíc dolárov na 450-tisíc dolárov za epizódu. Koncom apríla obe herečky podpísali nové zmluvy so zárobkom 500-tisíc dolárov.

Zdroj: cbs.com
Zdroj: cbs.com

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.