Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.09.2017, 17:37

Ďalšie personálne zmeny v RTVS. Rádio bude od októbra pod novým vedením

Do rozhlasu prichádzajú Michal Dzurjanin a Petra Stano Maťašovská.

Ďalšie personálne zmeny v RTVS. Rádio bude od októbra pod novým vedením
Zdroj: Pavol Funtál/HN

RTVS pokračuje v budovaní nového manažmentu, od 1. októbra nastávajú zmeny v jej rozhlasovej časti. Novým šéfdramaturgom Rádia Slovensko sa stane Michal Dzurjanin a novou vedúcou odboru rozhlasového spravodajstva Petra Stano Maťašovská. Informovala o tom Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS.

„Sme veľmi radi, že sa do rozširujúceho okruhu skúsených profesionálov vracajú Michal Dzurjanin a Petra Stano Maťašovská a tešíme sa na spoluprácu s nimi,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

​Kto je Michal Dzurjanin

V rokoch 1995-96 a 1999 až 2003 bol redaktorom spravodajstva Slovenského rozhlasu, neskôr pracoval ako hovorca Ústavu pamäti národa. V rokoch 2004 až 2011 bol členom Rozhlasovej rady, má pracovné skúsenosti aj zo samosprávy a štátnej správy. „Slovenský rozhlas je mojím životným pôsobiskom a som vďačný za príležitosť vrátiť sa doň a odovzdať svoje skúsenosti v prospech skvalitnenia jeho programu,“ poznamenal Dzurjanin. Na pozícii šéfdramaturga Rádia Slovensko nahradí Martinu Kubániovú, ktorá nastúpila na materskú dovolenku. 

​Kto je Petra Stano Maťašovská

Počas štúdia pôsobila v domácej redakcii TASR, neskôr v rokoch 2006 až 2010 pracovala v Slovenskom rozhlase ako redaktorka Rádiožurnálu a moderátorka relácie Sobotné dialógy. V rokoch 2010 až 2012 bola reportérkou domáceho spravodajstva v TA3 a potom redaktorkou domácej politiky v Hospodárskych novinách. Uplynulých 5 rokov pracovala ako hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava.

„Som rada, že môžem byť znova súčasťou verejnoprávneho spravodajského tímu, navyše, pod takým profesionálnym a skúseným vedením. Verím, že sa nám spoločne podarí skvalitniť vysielanie a viac využiť potenciál jedinečného rozhlasového spravodajstva. Je to pre mňa výzva, ktorú vnímam s adekvátnou zodpovednosťou a pokorou,“ konštatovala Stano Maťašovská, ktorá od októbra na pozícii vedúcej odboru rozhlasového spravodajstva nahradí Jána Balaščáka.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.