Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.09.2017, 12:01

Maďarič o šéfovi RTVS: Ak si pýta peniaze, stáva sa závislým na politikoch

Minister kultúry dodal, že 32 miliónov na obnovu budov RTVS je nad rámec zmluvy so štátom.

Minister kultúry Marek Maďarič reagoval pred zasadnutím vlády na kroky šéfa RTVS Jaroslava Rezníka, ktorý pýta od štátu 32 miliónov na obnovu budov RTVS.

"Pred voľbou šéfa RTVs zo strany politikov zaznievali vyjadrenia že v RTVS sú veľké finančné rezervy. Skôr by som očakával, že pán Rezník teda povie, či sú v RTVS veľké rezervy," povedal Maďarič.

​Dodal, že tých 32 miliónov je nad rámec zmluvy so štátom.

"Ak musí prísť riaditeľ verejnoprávnej televízie za politikmi a žiadať 32 miliónov, tak to je závislosť. Pretože ak získam vyše 30 miliónov od politikov tak čo, asi im budem vďačný," skonštatoval minister kultúry. Doplnil, že tému zvýšenia koncesionárskych poplatkov neotvorí, pretože na to nie je politická vôla.

Podľa Rezníka ide totiž o akútnu potrebu, keď stav viacerých budov ohrozuje už aj technológie v nich umiestnené. Ministerstvu kultúry navrhuje, aby okrem doterajšej 'programovej' a 'technologickej' časti mala zmluva so štátom v budúcnosti aj časť 'rekonštrukčno-stavebnú'.

Každý rok by sa tak cez zmluvu so štátom dostala do rozpočtu RTVS pätina z celkovo potrebných 32 miliónov eur.

Uvedomujem si, že je to značná suma, preto budem sa snažiť, na jednej strane, o nej hovoriť veľmi otvorene a transparentne a na druhej strane si uvedomujem, že je to ďalšia záťaž pre štátny rozpočet, preto sa ju budeme snažiť rozdeliť na päťročné obdobie tak, ako by mala byť rámcová zmluva so štátom na roky 2018 až 2022,“ ozrejmil pre TASR.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.