Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.09.2017, 13:30

Nový detektívny seriál s Miroslavom Donutilom uvedie Nova International

Zločiny a podvody budú vyšetrovať súkromný vyšetrovateľ a právnička.

Nový detektívny seriál s Miroslavom Donutilom uvedie Nova International
Zdroj: TV Nova

Český kriminálny seriál Dáma a Král z produkcie televízie Nova a spoločnosti Bionaut prináša na televízne obrazovky netradičný pohľad na detektívny žáner. Zločiny a podvody nebudú vyšetrovať kriminalisti, ale dvojica zložená zo súkromného vyšetrovateľa a právničky.

„Som rada, že môžeme divákom priniesť nový český detektívny seriál a rozšíriť tým rodinu kriminálnych seriálov televízie Nova, ktoré majú diváci tak radi. Dáma a Král má skvelé herecké obsadenie a verím, že rovnako ako ja si i diváci zamilujú Matěja Hádka ako osobitého vyšetrovateľa Prokopa Krála,“ hovorí programová riaditeľka skupiny Nova Alex Ruzek.

V hlavných úlohách sa predstavia Matěj Hádek, Tereza Hofová, Miroslav Donutil, Jan Cina, Anna Linhartová a Miloš Vávra. Hlavným scenáristom je Štefan Titka, hlavným režisérom je Vladimír Michálek.

Zdroj: TV Nova

O seriáli Dáma a Král

Advokátska kancelária priberie do svojho tímu súkromného vyšetrovateľa, ktorý má za úlohu odhaľovať skutočných vinníkov trestných činov, z ktorých sú obvinení klienti kancelárie. Hlavnými hrdinami sú tak trochu čudácky vyšetrovateľ Prokop Král (Matěj Hádek) a schopná a úspešná advokátka Lenka Braunová (Tereza Hofová). Spoločne tvoria protikladnú dvojicu, ktorá však výborne funguje.

„Moja postava je veľmi osobitá – trochu divný, nadpriemerne inteligentný súkromný vyšetrovateľ. Je to človek s problematickou minulosťou - pred 15 rokmi bol obvinený zo závažnej lúpeže a potom sa skrýval pred spravodlivosťou. Po 15 rokoch je zločin premlčaný a on sa vracia späť. Čaká na neho niekoľko prekvapení, ale hlavne dostáva druhú šancu napraviť svoje minulé hriechy,“ prezradil herec Matěj Hádek.

Zdroj: TV Nova

​Pod taktovkou šéfa kancelárie Rudolfa Černého (Miroslav Donutil) a s pomocou začínajúceho právnika Jiřího Mladého (Jan Cina) vyšetrujú rôznorodé prípady a pomáhajú ľuďom, ktorí nemôžu alebo nechcú ísť na políciu. Žiadny zločin, žiadna záhada nie je pre nich neriešiteľná. Nie sú policajti, preto musia prípady klientov riešiť bez kriminalistického zázemia - dôvtipom, prekvapivou akciou, novým, nečakaným pohľadom na zločin alebo jeho páchateľa.

Nový detektívny seriál Dáma a Král odštartuje v nedeľu 22. októbra o 20:15 na Nova International.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.