Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
04.10.2017, 15:55

Ďalšie personálne zmeny v RTVS. Odchádza jeden z posledných Mikových ľudí

V RTVS skočil technický riaditeľ Andrej Doležal, jeden z najväčších odborníkov na televízne technológie.

Ďalšie personálne zmeny v RTVS. Odchádza jeden z posledných Mikových ľudí
Zdroj: RTVS

V RTVS prichádza k ďalším personálnym zmenám na manažérskych pozíciách. Na konci septembra ukončil svoje pôsobenie vo verejnoprávnej inštitúcii technický riaditeľ Andrej Doležal. Informoval o tom portál medialne.sk.

Doležal sa považuje za jedného z najväčších odborníkov na televízne technológie u nás. Do RTVS prišiel z Markízy s Václavom Mikom. Na starosti mal rozsiahlu technologickú obnovu (digitalizáciu) televízie a rozhlasu, prechod na HD vysielanie a celkovú modernizáciu a skvalitnenie vysielania.

RTVS za Doležala hľadá náhradu, kompetencie dočasne prebral Viktor Košutzký, vedúci odboru techniky. "Vedením Sekcie technickej realizácie generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník dočasne poveril vedúceho odboru techniky STV Viktora Košutzkého. Obsadenie tejto pozície sa priebežne rieši, keďže generálny riaditeľ sa postupne rozpráva s viacerými kandidátmi, medzi ktorými sú aj interní zamestnanci RTVS," vyjadrila sa pre Stratégie hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. Jaroslav Rezník už pri nástupe do funkcie generálneho riaditeľa avizoval, že nový manažment by rád sformoval do konca októbra.

Z Mikovho manažmentu, ktorý viedol verejnoprávnu inštitúciu uplynulých päť rokov, už zostali na svojich pozíciách len traja ľudia. Najkľúčovejším človekom je Tibor Búza, riaditeľ Sekcie programu televíznej časti RTVS, ktorý zodpovedá za nespravodajský obsah verejnoprávnej televízie.

Druhým je finančná riaditeľka Radka Doehring, ktorá prišla do RTVS s Václavom Mikom, predtým pôsobila v Markíze, kde mala rovnako na starosti finančnú stránku inštitúcie.

Tretím manažérom z predchádzajúceho vedenia je Vincent Štofaník, ktorý od roku 2013 šéfuje rozhlasu. Predtým mal na starosti informačné programové služby Rádia Slovensko, Rádia Regina a Radia Slovakia International. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.