Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.10.2017, 17:50

Film o tatranskej prírode získal cenu na medzinárodnom festivale

Dokument Nesmrteľný les režiséra Erika Baláža bodoval v kategórii Krásy prírody.

Film o tatranskej prírode získal cenu na medzinárodnom festivale
Zdroj: Nesmrteľný les; Arolla Film

Dokumentárny film Nesmrteľný les od slovenského režiséra Erika Baláža zvíťazil vo svojej kategórii na 43. ročníku Medzinárodného filmového festivalu Ekofilm v českom Brne.

Vo filme je vzťah lesa a živočíchov vyrozprávaný cez príbeh medveďa v Tatrách. V konkurencii 2500 filmov z celého sveta bodoval v kategórii Krásy prírody.

"Unikátny les má stromy s priemerným vekom od piatich do 800 rokov, niektoré aj tisíc rokov. Filmom sa snažíme ukázať, ako toto prostredie funguje a ako je v ňom všetko prepojené," opísal režisér dokument.

Dokument Nesmrteľný les je druhým filmom z trilógie o tatranskej prírode natočenej v rámci spoločnosti Arolla Film, ktorú Erik Baláž založil s kolegami Karolom Kaliským a Jozefom Fialom. Prostredníctvom filmu Strážca divočiny a knihy Posledná pevnosť chcú prispieť k ochrane Tichej a Kôprovej doliny vo Vysokých Tatrách.

Zdroj: Tvorcovia filmu Nesmrteľný les

"Prostredníctvom autentických záberov sa vo svojich projektoch snažia sprostredkovať nadšenie pre divokú prírodu verejnosti a prispieť k ochrane konkrétnych území divokej prírody," uviedla mediálna manažérka občianskeho združenia Občan, demokracia a zodpovednosť (ODZ) Ľubica Trubíniová.

V súčasnosti ide podľa nej o záchranu horských lesov a hlucháňa hôrneho. Tomu podľa Trubíniovej hrozí na Slovensku vyhynutie pre ničenie jeho biotopov nadmernou ťažbou dreva či výstavbou lesných ciest.

Režisér Erik Baláž, ktorý je zároveň členom Slovenského ochranárskeho snemu, si ocenenie na festivale prevzal z rúk fotografa divočiny Staffana Windstranda.

Zdroj: Erik Baláž

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.