11.10.2017, 11:17

Apple investuje do vlastných TV programov miliardu dolárov. Spojí sa so Spielbergom

Apple vráti na obrazovky 30 rokov starý seriál Neuveriteľné príbehy.

Spielberg.Pulzmedia.com

Spoločnosť Apple sa v rámci snahy o expanziu do televízneho vysielania spojí s režisérom Stevenom Spielbergom. Výrobca iPhonov chce vrátiť na obrazovky 30 rokov starý Spielbergov seriál Neuveriteľné príbehy. Dúfa, že tak získa predplatiteľov pre svoju internetovú filmovú ponuku a postaví sa konkurencii digitálnych sietí firiem Netflix, Amazon, Hulu a HBO.

Denník The Wall Street Journal informoval, že Apple si zaistil práva na Neuveriteľné príbehy. Apple však odmietol dohodu komentovať.

Seriál, ktorý vysielala NBC v rokoch 1985 až 1987, získal päť ocenení Emmy za zmes príbehov z oblasti sci-fi a hororu. V hodnotení však seriál nebol nikdy veľkým hitom.

Pre Spielberga dohoda znamená návrat k televízii. Spielberg si skôr, než začal natáčať filmy pre kiná, urobil meno v roku 1971 réžiou filmu Duel pre ABC. Medzi jeho najznámejšie filmové hity patria Čeľuste, E.T - Mimozemšťan, Jurský Park, Zachraňte vojaka Ryana či filmy s Indiana Jonesom. Za film Schindlerov zoznam získal Oskara za najlepšiu réžiu.

Apple chce do vlastných programov v budúcom roku investovať zhruba jednu miliardu dolárov (848 mil. eur).  V súčasnosti ponúka už dva seriály prostredníctvom svojej streamovacej služby Apple Music, a to Planet of the Apps a Carpool Karaoke, žiadny sa však nestretol s výraznejším ohlasom. Do desiatich dielov seriálu Neuveriteľné príbehy chce investovať viac než 50 miliónov dolárov. Zatiaľ však nie je známe, kedy sa seriál začne vysielať, ani či Apple plánuje ponúkať seriál prostredníctvom svojho obchodu iTunes alebo na inej platforme.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.