14.10.2017, 17:14

Film Mečiar prichádza po kinopremiére na obrazovky televízie

V sobotu 14. októbra uvedie dokument v televíznej premiére HBO.

Film Mečiar prichádza po kinopremiére na obrazovky televízie
Zdroj: René Miko, PubRes

 Dokument Mečiar režisérky Terezy Nvotovej vstúpil vo štvrtok 12. októbra do kín. Na premiére v CineMAX Bory Bratislava nechýbal prezident Andrej Kiska, ale ani Fedor Frašík, ktorý zastrešoval so svojou agentúrou Donar celý marketing mečiarovej strany.

​​Vo filme mapuje režisérka dôsledky udalostí, ktoré sa udiali v čase „vládnutia“ Vladimíra Mečiara, na súčasnú slovenskú spoločnosť. Ako sama hovorí, dokument nakrútila preto, lebo ju zaujíma, aký človek to bol a čo urobil s našou krajinou.

​Nvotová približuje zlomové okamihy histórie aj cez osobné spomienky a zábery zo svojho detstva. Do filmu zakomponovala rodinné videá, keď sa hrávala na novinárku a nakrúcala reportáže o Mečiarovi a konfrontuje osobné spomienky s dobovými zostrihmi zo straníckych mítingov na Pasienkoch či z prejavmi z parlamentu. Vo filme nechýba ani návšteva Elektry, kde robí sprievodcu sám pán vily - v čase nakrúcania 71-ročný dôchodca Vladimír Mečiar.

Mečiar (2017)
Dokumentárny film, 89 min.
Réžia: Tereza Nvotová
Scenár: Tereza Nvotová a Josef Krajbich
Vo filme vystupujú: Vladimír Mečiar, Milan Žitný, Ladislav Snopko, Peter Zajac, František Mikloško, Fedor Gál, Václav Bartuška, Petr Pithart, Michael Kocáb, Martin M. Šimečka, Ľuboš Jurík, Fedor Flašík, Marián Leško, Oskar Fegyveres, Peter Tóth, Eugen Korda, Tom Nicholson, Theodor E. Russell, Tereza Nvotová a ďalší
Producenti: Zuzana Mistríková, Ľubica Orechovská (PubRes), Tereza Polachová (HBOEurope), Kateřina Černá, Pavel Strnad (Negativ)
Majoritná produkcia: PubRes (SK)
Koprodukčné spoločnosti: Negativ (ČR) a HBO Europe (ČR) v spolupráci s FAMU (ČR)
Rozpočet: 239 627 €
Podpora: Audiovizuálny fond (2015: 49 000 €), Státni fond kinematografie (34 500 €)
Distribúcia: ASFK
Premiéra: 12. 10. 2017 (kiná v SR a ČR), 14. 10. 2017 (HBO a HBO GO)

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.