Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.10.2017, 15:09

Redaktorka Marta Jančkárová sa po pol roku vrátila do RTVS

V Slovenskom rozhlase nastúpila ako redaktorka a moderátorka spravodajstva a publicistiky.

Redaktorka Marta Jančkárová sa po pol roku vrátila do RTVS
Zdroj: Rádio Aktual

Moderátorka a redaktorka Marta Jančkárová, ktorá v máji odišla po pätnástich rokoch z RTVS, sa vrátila späť. Informáciu priniesol portál Omediach.com.

Pred pol rokom Jančkárovú zlákala nová pracovná výzva vznikajúceho Rádia Aktual. V novom rádiu dostala priestor vo vlastnej relácii, kde so svojimi hosťami každý pracovný deň po 16.00 h rozoberala najdôležitejšie udalosti dňa. Po pol roku však moderátorka prijala ponuku RTVS a nastúpila do Slovenského rozhlasu.

"Marta Jančkárová sa vrátila sa naspäť do RTVS na pozíciu redaktorky a moderátorky spravodajstva a aktuálnej publicistiky. V rozhlase začala už v pondelok 16. októbra," vyjadrila sa Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS.

Pred odchodom do Rádia Aktual moderovala Marta Jančkárová v RTVS nedeľnú politickú reláciu O 5 minút 12. Po odchode ju vo vysielaní nahradil Martin Strižinec. Jančkárová bola tiež moderátorkou relácie Večer na tému a Správ a komentárov na Dvojke, ktoré po nej prevzala Zuzana Hanzelová a Martin Strižinec.

Spravodajské Rádio Aktual vzniklo preformátovaním Rockovej republiky. Majiteľom rádia je politický marketér a zakladateľ viacerých médií Martin Lengyel, ktorý bol v minulosti jedným zo zakladateľov televízie TA3, ktorú aj do roku 2003 ako generálny riaditeľ riadil. Zakladal aj Rádio Jemné Melódie a Rockovú republiku.

Pri zrode Rádia Aktual stála aj Tamara Valková, ktorá v minulosti pracovala ako šéfeditorka Centra spravodajstva RTVS, ale aj v Slovenskom rozhlase či v denníku SME. V novom rádiu zastávala pozíciu riaditeľky vysielania. V lete však z rádiom ukončila spoluprácu. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.