Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
03.11.2017, 15:14

Vzniká komediálny seriál z prostredia slovenskej politiky. Nebude až tak vzdialený realite

Novinku z prostredia fiktívnej slovenskej politickej scény uvedie budúci rok TV JOJ.

Vzniká komediálny seriál z prostredia slovenskej politiky. Nebude až tak vzdialený realite
Zdroj: TV JOJ

Ľudia majú z politikov pocit, že to nie sú ľudia na správnom mieste. Tejto myšlienky sa chopil nový seriál Ministri, ktorý pripravuje televízia JOJ. S humorným nadhľadom ukáže divákom možné zákulisie našej slovenskej politickej scény, ktoré však nebude až tak vzdialené realite.

Komediálny seriál z prostredia fiktívnej slovenskej politickej scény vzniká pod taktovkou režiséra Eda Kudláča, autormi sú Roland Kubina - riaditeľ programu a spravodajstva JOJ Group, scenáristka a kreatívna producentka Danica Hričová, ktorá je podpísaná pod seriálmi Divoké kone, Búrlivé víno, Chlapi neplačú či ZOO. Autorskú zostavu dopĺňajú Ján Luterán (Záhady tela), Jozef Koleják (ZOO) a Michal Baláž (Pravá tvár, Horná Dolná, True Štúr).

V hlavných úlohách sa predstavia Tomáš Maštalír, Alexander Bárta , Marián Miezga, Lukáš Latinák, Helena Krajčiová, Jana Oľhovám, Richard Stanke, Jozef Vajda a Milo Kráľ. Televízia JOJ pripravuje 12 polhodninových epizód.

O čom bude seriál Ministri

Na Slovensku vládne silná politická strana, ktorá získala v posledných voľbách dosť percent na to, aby vytvorila vládu sama. Na čele tejto vlády stojí najväčší narcis a egomaniak, ktorý urobí naozaj všetko, aby dosiahol to, čo chcel a aby jeho vládnutie nikdy neskončilo. Pomáhajú mu pritom jeho lojálni ministri - bizarné a svojské postavičky klamárov, podvodníkov, bývalých väzňov či vekslákov, až po obyčajnú tetu z dediny. Celá vláda je založená na princípe kamarátskych vzťahov z detstva.

Toto status quo naruší nový element v pilotnej epizóde - mladý nevinný chlapec Daniel, z ktorého premiér spraví ministra životného prostredia. Premiér je spokojný, lebo verejnosť prijme nového ministra s nadšením, dokonca im raketovo rastú preferencie. Ostatní ministri sa prítomnosti cudzinca vo vláde zatiaľ neobávajú, sú si totiž istí, že ho časom spracujú. Mladý minister ešte netuší, do čoho sa to vlastne namočil a že sa zamiešal medzi otruby. Zožerú ho svine?Zhoda s reálnymi postavami čisto náhodná...

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.