09.11.2017, 09:57 Aktualizované o 13:25, 09.11.2017

Európsky internet trpí. Úložisko reklamných systémov nefunguje

OVH hlási obrovský výpadok služieb.

Európsky internet trpí. Úložisko reklamných systémov nefunguje

Francúzsku spoločnosť OVH, najväčšieho európskeho poskytovateľa webhostingu, dnes opäť postihli technické problémy. Skomplikovali prevádzku webových stránok firiem aj jednotlivcov vo Francúzsku, Španielsku i Poľsku, napísal web denníka Les Echos.

Šéf spoločnosti Octave Klaba na twitteri napísal, že išlo o súhru niekoľkých problémov. V jednom z dátových centier v Štrasburgu sa zastavilo elektrické napájanie, zároveň sa objavili problémy na optickej sieti, ktorá prepája sídelné mesto firmy Roubaix s mestom Gravelines na severe Francúzska.

Technické problémy postihli OVH už vlani v júni. Vtedy sa kvôli nim na niekoľko hodín zablokovali desiatky tisíc webových stránok.

OVH má 22 dátových centier v 19 krajinách. Globálny poskytovateľ cloudových riešení OVH poskytuje priestor pre reklamné servery viacerým slovenským publisherom. Služba je nedostupná, trpia aj stránky HNonline. Problém má celá Európa. 

"Riešime problém, pri ktorom sú niektoré služby nedostupné," hovorí David Csino, šéf online vydavateľstva Mafra Slovakia. "Na dátovom centre OVH máme napríklad reklamný systém," dodal. 

O aktuálnom statuse informuje OVH prostredníctvom svojho účtu na Twittri. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.