Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
13.11.2017, 22:00

Učiteľka bola opäť jednotkou na trhu. Pozrelo si ju 417-tisíc divákov

Film odvysielala Jednotka v rámci pripomenutia si Dňa boja za slobodu a demokraciu.

Učiteľka bola opäť jednotkou na trhu. Pozrelo si ju 417-tisíc divákov
Zdroj: PubRes

Úspešný film Učiteľka bol v nedeľu 12. novembra večer najsledovanejším programom slovenských televízií. Na Jednotke si ho pozrelo 417-tisíc divákov starších než 12 rokov a s trhovým podielom 18,2% sa stal aj najsledovanejším filmovým titulom Jednotky v čase po 20. hodine v jesennej sezóne.

RTVS odvysielala príbeh z roku 1983 o manipulatívnej učiteľke na základnej škole už po druhýkrát, tentoraz v rámci pripomenutia si Dňa boja za slobodu a demokraciu. Televíznu premiéru mala Učiteľka pred necelým rokom (19. decembra 2016), kedy si ju pozrelo 480-tisíc divákov.

Snímka scenáristu Petra Jarchovského a režiséra Jana Hřebejka vznikla v slovensko-českej koprodukcii spoločností PubRes (SR) a OFFSIDEMEN (ČR) s RTVS a Českou televíziou.

​Učiteľka mala svetovú premiéru 4. júla 2016 v hlavnej súťaži Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch. Zuzana Mauréry si odniesla cenu za ženský herecký výkon. Celkovo bola Učiteľka doteraz úspešne uvedená na desiatkach filmových festivaloch po celom svete. Na konte má aj štyri národné ceny Slnko v sieti - za Najlepší filmový scenár, Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe a za Najlepšiu filmovú hudbu. Stala sa i najobľúbenejším filmom v diváckej ankete. V slovenských kinách si film pozrelo 54-tisíc divákov,

Film je úspešný aj v zahraničí, doteraz bol predaný distribučným spoločnostiam do viac ako 20 teritórií v Európe, Ázii, Austrálii a na Novom Zélande. S úspechom sa premietal aj v USA, Taliansku (s talianskym dabingom), Holandsku či vo Francúzsku. Učiteľka sa dokonca v Španielsku umiestnila medzi top 25 z 249 filmov, ktoré mali premiéru v španielskych kinách v prvom polroku tohto roka.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.