Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.11.2017, 09:59

Čiara zabodovala na svetovom festivale. Z Francúzska si odniesla Grand Prix

Slovenský nominant na Oscara si odniesol už o tretie ocenenie zo svetových festivalov.

Čiara zabodovala na svetovom festivale. Z Francúzska si odniesla Grand Prix
Zdroj: Wandal production

Čiara zbiera jeden úspech za druhým aj na medzinárodnej scéne. Najnovšie sa môže pochváliť dvoma oceneniami z francúzskeho festivalu v Arras vrátane hlavnej ceny Grand Prix.

​Snímku producentky Wandy Adamík Hrycovej a režiséra Petra Bebjaka videlo od jeho uvedenia v auguste na Slovensku už viac než 326 000 divákov. Úspešne bol koncom októbra nasadený aj v českých kinách, kde si ho môžu diváci stále pozrieť. Film, ktorý sa stal slovenským národným nominantom na Oscara, však nežne úspechy len u divákov u nás, ale aj v zahraničí, kde je oceňovaný kritikmi na medzinárodných filmových festivaloch.

​Najnovšie sa triler zo slovensko-ukrajinského pohraničia môže pochváliť dvoma soškami z 18-teho ročníka prestížneho filmového festivalu v Arras, kde získal Cenu mladej poroty i hlavnú cenu Grand Prix – Zlatý Atlas. Ide už o tretie ocenenie z festivalu medzinárodného formátu, ktoré film od jeho slávnostného uvedenia získal.

Z festivalu v Karlových Varoch si Peter Bebjak odniesol cenu za najlepšiu réžiu, na nedávnom chicagskom festivale zas porota ocenila architekta filmu, Václava Nováka. „Veľmi sa tešíme z každého jedného úspechu, ktorý nám ukazuje, že naša niekoľkoročná práca na tomto filme sa vyplatila a oceňujú ju nielen spokojní diváci, ale aj filmoví odborníci,“ hovorí producentka Wanda Adamík Hrycová, ktorá verí, že získané medzinárodné úspechy filmu Čiara zaujmú aj porotu najprestížnejšieho filmového ocenenia Oscar, kde bola Čiara za Slovensko nominovaná. Americká Akadémia filmových umení a vied (AMPAS) vyhlási držiteľov Oscara na konci februára.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.