Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
15.11.2017, 16:52

Nevhodné správanie voči ženám sa rieši už aj na Slovensku, v centre je známy novinár Eugen Korda

U nás sa o téme dosiaľ vôbec nediskutovalo.

Nevhodné správanie voči ženám sa rieši už aj na Slovensku, v centre je známy novinár Eugen Korda
Zdroj: Facebookovský profil Eugena Kordu

Rado Ondřejíček, autor Cynickej obludy, obrázkových komentárov vydávaných na doméne Denníka N napísal pre ten istý web článok na základe diskusie na svojom facebookovom profile. V ňom riešil nevhodné správanie známeho novinára týždenníka .týždeň Eugena Kordu voči ženám. 

Ondřejíček píše, že "Eugen Korda nie je ani zďaleka jediný a už vôbec nie najväčší a najškodlivejší prasák ani v našej bubline. Ale je to človek, ktorého správanie k ženám je notoricky známe práve medzi ľuďmi, ktorí sa v týchto otázkach žien verejne zastávajú," a v texte rozoberá incidenty, ktorých bol sám svedkom.

Rozprúdil prvú diskusiu na jednu z aktuálne najdiskutovanejších tém vo svete, kde sa rieši v rámci kampane #metoo. Začala sa odhalením nevhodného správania Harveyho Weinsteina, jedného z kľúčových ľudí vo filmovom biznise v Hollywoode. Na jeho obťažovanie sa začali sťažovať desiatky žien prostredníctvom heštegu, následne vlna zmietla ďalších hercov, producentov a politikov, ktorí sa k ženám (ale aj mužom) správali obťažujúco a nevhodne. 

U nás sa o téme dosiaľ vôbec nediskutovalo. Až v komentároch pod statusom na sociálnej sieti Ondřejíčka začali uverejňovať svoje skúsenosti viaceré, ktoré prišli do styku s redaktorom a jeho poznámkami. Denník N oslovil Kordove spolupracovníčky, aj tie, ktoré reagovali na sociálnej sieti.

Na svojom Facebookovom profile reagoval Korda ešte cez víkend. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.