Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
08.10.2021, 19:17

Októbrové filmové novinky potešia fanúšikov komiksov aj hororov

Premiéry sa tiež dočká Duna s hviezdnym hereckým obsadením.

Októbrové filmové novinky potešia fanúšikov komiksov aj hororov
Zdroj: Medium

Október so sebou prináša na veľké plátna niekoľko noviniek, vrátane marvelovky Venom 2: Carnage prichádza, drámy z ulíc New Jersey či animáku Rodina Addamsovcov 2.

Fanúšikovia českej produkcie si budú môcť od 7. októbra spríjemniť večer komédiou Zbožňovaný. Jiří Bartoška v nej stvárňuje uznávaného a všetkými obľúbeného pediatra Zdeňka, ktorý bol celý život popredným lekárom nemocnice a teraz sa teší na zaslúžený oddych na dôchodku. Vnučka Aneta (Martina Czyžová) dedka vždy považovala za svoj veľký vzor a dokonca o ňom píše seminárnu prácu do školy.

Ibaže Zdeněk nie je taký dokonalý, ako sa zdá. Má jedno veľké tajomstvo. Už takmer 40 rokov udržuje milenecký pomer s ortopédkou Danou (Ivana Chýlková). A tá, samozrejme, očakáva, že na ňu bude mať konečne viac času. Zdeňka tak čakajú horúce rodinné chvíle a rozhodne nie bezstarostná pohoda, ako plánoval.

Od 7. októbra si môžete pozrieť aj drámu The Many Saints of Newark. Dej filmu sa odohráva v 60. a 70. rokoch 20. storočia na pozadí povstania v New Jersey, zatiaľ čo napätie medzi taliansko-americkými a africko-americkými komunitami je stále väčšia. Film mapuje život tamojšieho obávaného gangstra, Tonyho Soprana. 

Na filmové plátna sa vracia Tom Hardy ako Venom, komiksová postava spoločnosti Marvel. Po vyše roku sa novinár Eddie Brock snaží prispôsobiť životu hostiteľa, nebezpečného mimozemského symbionta, ktorý mu prináša nadľudské schopnosti. Svoju kariéru chce obnoviť rozhovorom so sériovým vrahom Cletusom Kasadym. Tomu sa ale podarí utiecť z väzenia a sám sa stáva ďalším hostiteľom. Snímku Venom 2: Carnage prichádza si môžete v kinosálach vychutnať od 14. októbra.

21. októbra príde do kín veľkolepé sci-fi dobrodružstvo nakrútene podľa knižnej predlohy od Franka Herberta. Vo filme Duna spoznáme mladého muža Paula Atreidesa, ktorý postupne odhaľuje svoj výnimočný dar a životné poslanie. Musí sa dostať na najnebezpečnejšiu planétu vo vesmíre, aby zaistil budúcnosť pre svoju rodinu aj ľud. Navyše sa črtá konflikt, ktorý prežijú len tí, čo dokážu čeliť vlastnému strachu.

Film je očakávanou novinkou nielen pre svoju veľkolepú výpravu, ale aj hviezdne obsadenie. V hlavných úlohách si zahrali Timothée Chalamet, Zendaya či Jason Momoa.

 

Aj milovníci hororov si prídu od 21. októbra na svoje, a to pri filme Halloween zabíja. Michael Myers, legendárny tichý zabijak s bielou maskou, úspešne uniká už vyše štyridsať rokov. Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým monštrom, až sa rozhodla zmeniť taktiku.

Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice, pričom v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Žiaľ, nielen mačky majú deväť životov.

Koncom mesiaca, konkrétne 28. októbra, dorazí na plátna aj animák Rodina Addamsovcov 2 s podtitulom Neradi vás opäť vidíme. Vydajte sa s nimi na letnú dovolenku a zažite ich nevšedné a podivné chovanie, ktorým terorizujú nové kraje v priamo prenose.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.