Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
17.11.2017, 20:22

My sme les, Slováci sú les. Virálne video na záchranu lesov sa úspešne šíri na internete

Iniciatíva proti výrubu lesov má za pár dní desiatky tisíc podporovateľov.

My sme les, Slováci sú les. Virálne video na záchranu lesov sa úspešne šíri na internete
Zdroj: My sme les / Kristína Svarinská

Virálne video občianskej iniciatívy My sme les proti výrubu lesov sa úspešne šíri internetom. Za pár dní dosiahlo na YouTube cez 64-tisíc videní, facebookový profil už označilo 'páčikom' 50-tisíc ľudí, ktorí si aj upravujú špeciálnym rámom svoje profilové fotografie.

Iniciátormi kampane My sme les sú ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa zastavila devastácia a bezohľadná ťažba dreva v národných parkoch a vzácnych lesoch na Slovensku. Na jej vzniku sa podpísali ochranár Erik Baláž, Karol Kaliský, Ľudmila Kolesárová, Jakub Ptačin, Rastislav Mičaník, Jakub Mrocek, Iveta Niňajová a Jonáš Karásek, v ktorého réžii vzniklo aj video.

Zdroj: Z nakrúcania videoklipu My sme les

​Zámerom aktivistov je chrániť lesy aj pre budúce generácie, k ich iniciatíve sa pridali aj známe osobnosti. Okrem herečky Kristíny Svarinskej, ktorá účinkuje v klipe, sú to aj Ľudmila Kolesárová z Dobrého anjela, Ján Gordulič, Marcel Forgáč, Zuzana Krónerová, Adela Vinczeová, Peter "Šarkan" Novák, Slávka Halčáková či Juraj Šoko Tabaček.

Zdroj: Juraj Šoko Tabaček / My sme les

​Ochranár Erik Baláž takýto záujem ľudí neočakával. "Je to neuveriteľné, fantastické, povzbudzujúce. Ľuďom na lesoch záleží viac, ako som očakával... Verím, že vďaka kampani vytvoríme komunitu, ktorá postupne bude vplývať na zmeny v téme ochrany prírody, robiť aktivity, vzdelávať okolie, pomáhať prírode a podporovať odborníkov," poďakoval ľuďom na facebooku.

„Je veľa rôznych organizácií, ktoré robia svoje vlastné aktivity v malom. My by sme im chceli pomôcť a znásobiť ich silu,“ vysvetľuje ochranár. Podporovatelia iniciatívy môžu podpísať aj vyhlásenie Desatoro pre les.

Zdroj: My sme les

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.