Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
20.11.2017, 11:03

Mafra Slovakia sa sťažuje na redaktorku RTVS. V reportáži z Česka neoslovila všetky strany

Zuzana Kovačič-Hanzelová nedala v reportáži priestor vydavateľstvu Mafra.

Mafra Slovakia sa sťažuje na redaktorku RTVS. V reportáži z Česka neoslovila všetky strany
Zdroj: RTVS

Mafra Slovakia, dcérska spoločnosť českého vydavateľstva Mafra, podala po reportáži v Správach RTVS sťažnosť na Radu pre vysielanie a retransmisiu. Podľa sťažnosti redaktorka Zuzana Kovačič-Hanzelová v reportáži tesne pred parlamentnými voľbami v Česku hodnotila Lidové Noviny a Mladú frontu DNES bez toho, aby dostali priestor na vyjadrenie. 

"Redaktorka Kovačič-Hanzelová by mohla rešpektovať základné novinárske pravidlo, že o kom točí, toho osloví. Je to totálne absolútna neprofesionalita, zvlášť u redaktorky, ktorá sa tvári, že je elitnou novinárkou RTVS. Je to, ako keby sa Markíza a JOJ vyjadrovali k RTVS, no RTVS by nikto neoslovil,“ povedal pre Omédiách.com Vladimír Mužík, výkonný riaditeľ vydavateľstva.

V reportáži redaktorka hovorí, že médiá, ktoré v Česku vlastnil neskorší víťaz volieb Andrej Babiš, mu v kampani výrazne pomáhali. Zuzana Kovačič-Hanzelová dala priestor na vyjadrenie Erikovi Taberymu z Respektu, Adamovi Znášikovi ktorý bol šéfom kampane strany ODS a Jindřichovi Šídlovi zo Seznamu.cz. Všetci komentovali napríklad pokrývanie kauzy Čapí hnízdo v Lidových novinách a Mladej fronte DNES. Nikto zo zástupcov spomínaných novín, alebo vydavateľstva Mafra v reportáži priestor nedostal. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.