Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.11.2017, 20:52

Marianna Ďurianová prichádza do RTVS. Bude moderovať športové správy

Športovú redakciu posilní od januára budúceho roka.

Marianna Ďurianová prichádza do RTVS. Bude moderovať športové správy

To, čo minulý týždeň riešili niektoré média neoficiálne, dnes je definitívne. Marianna Ďurianová prichádza do RTVS, aby v televízii moderovala športové správy. Verejnoprávnu televíziu posilní od januára budúceho roka.

Nový šéf verejnoprávnej inštitúcie Jaroslav Rezník zdôvodňuje angažovanie Ďurianovej aj tým, že chce vybudovať tretí televízny okruh zameraný predovšetkým na šport, kde sa po jeho spustení črtá ďalší priestor na uplatnenie moderátorky. Podľa informácií Stratégií je moderovanie športu iba prechodnou pozíciou.

Marianna Ďurianová kedysi moderovala hlavné správy v komerčnej televízii Markíza, odkiaľ v roku 2014 odišla. Médiá špekulovali, že sa stane tvárou komerčnej televízie JOJ, ale nestalo sa tak. Istý čas pôsobila ako moderátorka správ na portále čas.sk, ktoré boli prednedávnom zrušené.

Ďurianová sa do Mlynskej doliny vracia po 17 rokoch, kde v Slovenskej televízii začínala svoju kariéru ako hlásateľka. Pôsobiť bude zatiaľ pod vedením vedúceho Odboru športu RTVS  skúseného Marcela Merčiaka.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.