Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.11.2017, 10:54

Svěrákov film "Po strništi bos" získal Cenu divákov na európskom festivale

O ocenení rozhodli diváci , ktorí si film pozreli na dvoch festivalových projekciách.

Svěrákov film "Po strništi bos" získal Cenu divákov na európskom festivale
Zdroj: Jan Svěrák / filmfestivalcottbus.de

Najnovší koprodukčný česko-slovensko-dánsky film legendárneho režiséra Jana Svěráka Po strništi bos zabodoval na medzinárodnom filmovom festivale.

Z filmového festivalu Cottbus v Nemecku, orientovaného na filmy zo strednej a východnej Európy, si odniesol Cenu divákov. Film videli diváci na dvoch vypredaných projekciách a práve oni rozhodli o tom, že si Jan Svěrák odniesol ocenenie.

“Nemecké publikum si našlo s filmom prekvapivo dobrý súlad. Nebolo to len tým, že sa odohráva počas vojny, zaujímalo ich detstvo, vzťah s rodičmi a zobrazenie minulosti včetne zabudnutých remesiel. Bolo to prvé medzinárodné festivalové uvedenie a hneď cena divákov, nič lepšie si režisér nemôže priať,“ povedal režisér filmu Ján Svěrák. V slovenských kinách mal film premiéru 24. augusta 2017.

O filme Po strništi bos:

Vytúžené dieťa Edu Součka a jeho rodičov už diváci poznajú z filmu Obecná škola. Vo filme Po strništi bos sa príbeh vracia do Edovho raného detstva. Do času, kedy jeho otec odmietne príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava a celá rodina sa musí z Prahy odsťahovať na vidiek. Mestečko, kde chlapec doteraz trávil len prázdniny, sa zrazu stáva jeho domovom. Eda si musí nájsť cestu nielen k miestnej chlapčenskej partii, ktorej svet je úplne odlišný od toho mestského, ale aj k nečakanému rodinnému tajomstvu, a hlavne k vlastnej odvahe.

Réžia: Jan Svěrák
Scenár: Zdeněk Svěrák, Jan Svěrák
Hrajú: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Jan Tříska, Alois Gréc, Viera Pavlíková, Oldřich Kaiser
Producent: Biograf Jan Svěrák Pictures
Koproducenti: Phoenix Film, Novinski, Česká televize, RTVS, Barrandov Studio a Innogy.
Film podporil Státní fond kinematografie, Audiovizuálny fond a Česká pojišťovna.

Zdroj: BIOSCOP CZ

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.