Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
25.11.2017, 20:55

Syn zosnulého podnikateľa je novým spolumajiteľom denníka Sme

Martin Vajda by sa mal stať členom dozornej rady Petit Pressu.

Syn zosnulého podnikateľa je novým spolumajiteľom denníka Sme
Zdroj: Vydavateľstvo Petit Press

Martin Vajda, syn nedávno zosnulého podnikateľa Petra Vajdu, prevezme funkciu svojho otca v spoločnosti Prvá slovenská investičná skupina (PSIS), ktorá je najväčším akcionárom vydavateľa denníka Sme. Podľa Vajdu si PSIS chce podiel vo vydavateľstve Petit Press ponechať. Napísal to denník Sme.

PSIS drží 60 percent akcií Petit Pressu, ktorý okrem denníka Sme vydáva aj regionálny denník Korzár a iné tituly. Zvyšný podiel vlastní finančná skupina Penta Investments, ktorá kontroluje niekoľko iných printových médií na Slovensku i v Česku.

"Svoj podiel (v Petit Presse) si chceme ponechať, aby bola garantovaná nezávislosť novinárskej tvorby, aby denník Sme mohol naďalej prispievať k udržaniu demokracie v krajine," uviedol Martin Vajda, ktorý by sa mal stať členom dozornej rady Petit Pressu. Jeho otec v októbri podľahol ťažkej chorobe.

​Podľa Vajdu by PSIS zvážila odkúpenie podielu Penty v Petit Presse. Túto možnosť Vajda ale označil len za hypotetickú, pretože nemá informácie o tom, že by Penta chcela z Petit Pressu vycúvať.

Penta chce podľa informácií agentúry Reuters spolu s čínskou energetickou a investičnou skupinou CEFC kúpiť od americkej mediálnej firmy Time Warner jej podiel v spoločnosti Central European Media Enterprises (CME), ktorá napríklad vlastní televíziu Markíza a v Česku televíziu Nova.

​Sme napísalo, že majetkové prepojenie vydavateľa printových médií alebo jeho akcionára a prevádzkovateľa televízneho alebo rozhlasového vysielania na Slovensku neumožňuje zákon, lenže zákaz sa dá jednoducho obísť angažovaním sprostredkovateľa.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.