Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.11.2017, 21:19

Trump sa urazil, lebo nemá isté, že bude osobnosťou roka v Time

Trump odmietol rozhovor aj fotografovanie, nechce byť len jednou z "možností".

Donald Trump
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump prejavil značnú nevôľu nad tým, že nie je isté, či bude znovu vyhlásený osobnosťou roka v časopise Time. Zástupcovia ho oslovili so žiadosťou o poskytnutie rozhovoru a pózovanie ich fotografovi. Trump ale odmietol, pretože nechce byť len jednou z "možností".

"Časopis Time mi volal, aby mi povedal, že MOŽNO budem ako vlani vyhlásený za osobnosť roka. Musel som ale súhlasiť s rozhovorom a fotografovaním," napísal Trump na twittri. "Povedal som, že možno nestačí a odmietol som. Napriek tomu ďakujem," dodal prezident.

​Predstavitelia časopisu reagovali poznámkou, že sa Trump mýli, čo sa týka spôsobu výberu osobnosti roka. "Time svoju voľbu nekomentuje pred jej zverejnením, čo je 6. decembra," reagoval časopis rovnako na twittri.

Časopis takto oceňuje známe osobnosti od roku 1927. V roku 2015 si Time ako osobnosť roka vybral nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú. V roku 1938 ale menoval tiež vodcu nacistického Nemecka Adolfa Hitlera. Pri sovietskom diktátorovi Josefovi Stalinovi to spravil dokonca dvakrát - v rokoch 1939 a 1942.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.