Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
28.11.2017, 13:55

Rada pre vysielanie spustila konanie, televízia 213 môže prísť o licenciu

Športovej televízii hrozí strata licencie.

Rada pre vysielanie spustila konanie, televízia 213 môže prísť o licenciu
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) začala proces odňatia licencie pre televíziu 213. "Správne konanie Rada začala," potvrdila pre Stratégie Lucia Michelčíková, hovorkyňa RVR. 

Podľa zákona Rada odníme oprávnenému vysielateľovi licenciu na digitálne vysielanie, ak sa bez jej súhlasu uskutoční prevod podielu na základnom imaní alebo hlasovacích právach vysielateľa skôr ako uplynú dva roky od právoplatného udelenia licencie. Šamorínska športová televízia zmenila majiteľa v októbri, novým spolumajiteľom sa stal doterajší riaditeľ Jaroslav Jánošík.

Kým Rada v správnom konaní nerozhodne, televízia môže naďalej vysielať. "Ten istý subjekt však o novú licenciu nemôže požiadať skôr ako po jednom roku od nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia Rady o odňatí aktuálnej licencie," upresnila Michelčíková. 

213 vysielala cez víkend priamy prenos z ligového futbalu v Dunajskej Strede, zápasy hokejovej Tipsport liga sa vo vysielaní ale už prestali objavovať. Rovnako chýbal ohlasovaný zápas ženskej futbalovej reprezentácie, ktorý podľa našich informácií pripravovali. 

Televízia 213 vysiela slovenský šport, futbal, či basketbal. V nočných hodinách vysiela koncerty a programy o kultúre. Šíria ju všetci operátori v rámci športových balíčkov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.