Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
30.11.2017, 20:00

Vo vydavateľstve Penty budú zmeny. Skončiť má Mertus aj ďalší ľudia z manažmentu

Vedenie má dočasne prevziať človek z mediálky Penty.

Vo vydavateľstve Penty budú zmeny. Skončiť má Mertus aj ďalší ľudia z manažmentu

Na pozícii generálneho riaditeľa vydavateľstva News and Media Holding (NMH) má podľa informácií Stratégií skončiť Peter Mertus, napísal o tom portál omediach.com. Stratégie pre potvrdenie informácie ohľadne zmeny vo vedení NMH kontaktovali hovorcu Penty.  Ten sa k našim otázkam odmietol vyjadriť, mieni tak urobiť  "v krátkom čase štandardným spôsobom". K zmenám sa zatiaľ nevyjadril ani sám Mertus. Podľa nepotvrdených informácií  má vydavateľstvo NMH dočasne viesť súčasný šéf mediálky Penty Michal Teplica. Personálne zemetrasenie sa má týka aj ďalších ľudí z manažmentu. Z vydavateľstva sa rozhodol odísť aj personálny riaditeľ Peter Rolný.

Peter Mertus pôsobil na pozícii generálneho riaditeľa News and Media Holding od 1. decembra 2014. V tom čase  to boli ešte vydavateľstvá - Spoločnosť 7 plus (vlajkové lode Plus 7 dní, Plus jeden deň, EMMA). Trend Holding (týždenník Trend) a onlinový mediálny dom Centrum Holding (aktuálne.sk). Mertus do "Plusky" prišiel z pozície generálneho riaditeľa slovenského Ringieru. Jeho úlohou v Spoločnosti 7 plus bolo "vybudovať holdingový manažérsky tím a v nasledujúcich mesiacoch pripraviť dlhodobú stratégiu jednotlivých mediálnych centier a ich mediálnych produktov." Počas jeho pôsobenia sa vydavateľstvo premenovalo na News and Media Holding.

Miernou konsolidáciou prešlo vydavateľské portfólio - skončil mesačník Zázračný svet, štvrťročník Mollie tvorí, ďalšie produkty ako Pekné bývanie, Brejk a detské tituly prešli pod nové vydavateľstvá. Čo sa týka digitálnej platformy vydavateľstva - mediálny dom prišiel so športovým webom: šport24.sk a zábavným portálom Vju.sk.

Vydavateľstvo NMH oznámilo prednedávnom kúpu printového portfólia slovenského Ringieru, ako aj zmenu vo vedení vlajkovej lode týždenníka Plus 7 dní, ktorý po novom povedie Ivan Čeredejev.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.