Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
04.12.2017, 22:39

Spoločnosť Walt Disney opäť rokuje o kúpe 21st Century Fox

Záujem má o filmové a televízne štúdio, časť amerických káblových sietí a niektoré zahraničné aktivity.

Spoločnosť Walt Disney opäť rokuje o kúpe 21st Century Fox
Zdroj: koláž Stratégie

Americký zábavný gigant Walt Disney obnovil rokovania o kúpe niektorých aktivít mediálnej spoločnosti 21st Century Fox. Informovali o tom na svojich internetových stránkach noviny The Wall Street Journal s odvolaním na zdroje oboznámené so situáciou.

Rozhovory sa podľa denníka sústredia na filmové a televízne štúdio, časť amerických káblových sietí a niektoré zahraničné aktivity spoločnosti 21st Century Fox, ktorú ovláda rodina mediálneho magnáta Ruperta Murdocha.

Médiá už začátkem novembra informovali, že 21st Century Fox už dlhšiu dobu rokuje o predaji veľkej časti svojich aktivít firme Walt Disney. Rozhovory sa však podľa vtedajších informácií dostali do slepej uličky kvôli nezhodám ohľadom ceny a ďalších podmienok transakcie.

Zdroje novín The Wall Street Journal uviedli, že po novembrových správach sa začali objavovať ďalší potenciálni záujemcovia.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.