Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
05.12.2017, 13:38

Facebook prichádza s novou aplikáciou. Je určená pre deti pod 13 rokov

Priateľov detí budú schvaľovať rodičia.

Facebook prichádza s novou aplikáciou. Je určená pre deti pod 13 rokov
Zdroj: AdAge

Americká technologická spoločnosť Facebook predstavila detskú aplikácii na posielanie správ a videí. Je určená deťom mladším než 13 rokov, ktoré podľa pravidiel spoločnosti ešte nemôžu mať vlastný účet. Priateľov detí budú schvaľovať rodičia a služba bude bez reklamy, uviedla firma v pondelok.

Aplikácia Messenger Kids je určená pre prístroje typu iPhone, iPad a iPod Touch v Spojených štátoch. Verzia pre Android a tablety od Amazonu príde neskôr, uviedla agentúra AP. Jedná sa o zjednodušenú a uzamknutú verziu aplikácie, ktorú dnes Facebook ponúka deťom starším než 13 rokov.

Pokiaľ si dieťa bude chcieť pridať nového kamaráta, budú to musieť schváliť rodičia oboch detí. Tie si potom budú môcť vymieňať správy, obrázky a viesť videochaty. Rodičia, a nie deti, tiež budú môcť správy mazať, uviedol server BBC. Firma sľúbila, že Messenger Kids zostane bez reklamy a nebude ani zhromažďovať dáta pre marketingové účely.

Podľa serveru BBC si tak Facebook pripúta vekovú skupinu šesť až dvanásťročných ešte predým, než objavia Snapchat alebo inú konkurenčnú sociálnu sieť. Zvyšuje si tým pravdepodobnosť, že neskôr ako násťroční a dospelí prejdú na klasický Facebook.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.