Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.12.2017, 10:11

Twitter zverejnil zoznam najviac zdieľaných tweetov

Ocitli sa medzi nimi aj zúfalá prosba o pomoc užívateľa závislého na fastfoode alebo výzva na darovanie potravy pre psov.

Twitter zverejnil zoznam najviac zdieľaných tweetov
Zdroj: Reuters

Zúfalá prosba o pomoc užívateľa závislého na fastfoode, výzva na darovanie potravy pre psov, ale aj tri odkazy bývalého prezidenta USA Baracka Obamu sú v zozname najpopulárnejších tweetov, ktorý vydala spoločnosť Twitter. Rebríček desiatich tweetov bol zostavený podľa počtu zdieľaní.

"Pomôžte mi, prosím. Potrebujem svoje kuracie nugety," napísal v apríli na twitteri šestnásťročný Carter Wilkerson, ktorého odkaz poslalo ďalej rekordných 3,6 milióna užívateľov. Fastfood Wendy's podľa agentúry Reuters jeho žiadosť vypočul a chlapca zásobuje zadarmo do konca roka.

Do zoznamu sa dostal i Sam Martin s tweetom "Leo a ja sme venovali Houstonu šesť libier psích potravín za každé preposlanie".

Užívatelia hojne zdieľali aj odkazy exprezidenta Baracka Obamu. Cez 1,7 milióna užívateľov zaujal tweet "Nikto sa nenarodil s nenávisťou voči inej osobe kvôli farbe pleti, pôvodu alebo viere". Autorstvo výroku patrí juhoafrickému bojovníkovi proti apartheidu Nelsonovi Mandelovi.

Úspech mal i ďalší Obamov odkaz, ktorý bývalý šéf Bieleho domu rozposlal po skončení svojho mandátu. "Ďakujem za všetko. Moja posledná žiadosť je rovnaká ako tá prvá. Prosím vás, aby ste verili nie mojej schopnosti dosiahnuť zmenu, ale tej vašej".

V zozname je tiež žiadosť istého Setha Josepha o pomoc samovrahom: "Každých 40 sekúnd ukončí svoj život jeden človek. Nájdete si čas preposlať toto a možno jedného z nich zachrániť?"

Z médií užívatelia zdieľali tweety konzervatívnej televízie Fox News, ktorá podporuje prezidenta Donalda Trumpa. Hneď za ňou sa zaradila spravodajská televízia CNN, ktorá naopak hlave štátu moc nepraje.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.