Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
22.10.2021, 15:50

Minister Matovič zavíta na Pumpu

Najnovšia epizóda je venovaná lotériám a veľkým výhram.

Minister Matovič zavíta na Pumpu
Zdroj: RTVS

Ďalšia epizóda satirického seriálu Pumpa je venovaná lotériám a veľkým výhram. Pozvanie prijal aj minister financií a expremiér Igor Matovič, ktorý je tvorcom očkovacej lotérie. Druhým hosťom bude psychológ Mirón Zelina.

Pumpu odvysiela Jednotka v sobotu o 21:30 h, po skončení očkovacej lotéria Byť zdravý je výhra. Žrebovania očkovacej prémie končia budúci týždeň, v sobotu 30. októbra. Ich sledovanosť bola od začiatku mimoriadne vysoká, no prvotnú myšlienku – zvýšiť záujem o očkovanie, sa jej nepodarilo naplniť.

Podľa prieskumu „Ako sa máte, Slovensko?“, ktorý iniciuje SAV, MNFORCE a Seesame, by možnosť výhry v lotérii zmenila názor iba 7 percent z tých, ktorí sa neplánujú očkovať. Z prieskumu vyplynulo, že očkovaciu lotériu a odmeny za presviedčanie na očkovanie väčšina respondentov neschvaľuje. Na otázku „Vláda chce pre všetkých zaočkovaných spustiť lotériu, v ktorej sa budú dať vyhrať až 2 milióny eur. Schvaľujte tento nápad?“ odpovedalo áno len 24 percent respondentov. Naopak, tento nápad neschvaľuje 64 percent respondentov a 12 percent na to nemá názor.

​Satirický seriál Pumpa uviedla RTVS na obrazovky Jednotky pred rokom. V každej epizóde komentujú udalosti uplynulých dní zamestnanec čerpacej stanice, taxikár Dano a štamgast Jari. Vzájomným doťahovaním zosumarizujú, čo týždeň dal, okomentujú politiku či známe osobnosti a aktuálne udalosti, každý zo svojho uhla pohľadu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.