Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
28.10.2021, 11:52

Spotify naplnil očakávania. Zvýšili sa mu tržby aj počty používateľov

Streamovacej službe výrazne pomáhajú podcasty.

Spotify naplnil očakávania. Zvýšili sa mu tržby aj počty používateľov
Zdroj: Reuters

Švédsky prevádzkovateľ najväčšej svetovej služby na streamovanie hudby Spotify má za sebou priaznivý štvrťrok. Zisk spoločnosti sa podľa Reuters vyšplhal na dva milióny eur a tržby narástli o 27 percent na 2,5 miliardy eur, čo je v súlade s predpokladmi analytikov spoločnosti Refinitiv.

Spotify zarába na predplatnom a zobrazovaní reklamy neplatiacim členom. Práve príjmy z reklamy vyskočili za uplynulý štvrťrok o 75 percent na 323 miliónov eur. Spoločnosť plánuje udržať tento trend, a preto najíma stovky zamestnancov, ktorí jej v tom majú pomôcť.

​Počet predplatiteľov prémiovej služby tvorí väčšinu tržieb švédskej firmy a medziročne sa zvýšil o 19 percent na približne 172 miliónov. Mesačných používateľov je taktiež viac, konkrétne 381 miliónov.

Približne 40 percent prémiových predplatiteľov Spotify pochádza z Európy a 29 percent zo Spojených štátoch.

Streamovacej službe zároveň výrazne pomáhajú podcasty, ktoré sú atraktívne pre zadávateľov reklamy. Ďalšou motiváciou Spotify investovať do nich je súperenie s konkurenčnou spoločnosťou Apple.

Švédska spoločnosť má teraz na svojej platforme podľa štvrťročnej správy 3,2 milióna podcastov, čím podľa portálu Business Standard predbehla aj Apple.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.