Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
09.11.2021, 11:35

Česká vláda spúšťa „brutálnu“ kampaň na podporu očkovania s obrázkami mŕtvych

Využíva v nej smutnú realitu na nemocničných oddeleniach intenzívnej medicíny.

Česká vláda spúšťa „brutálnu“ kampaň na podporu očkovania s obrázkami mŕtvych
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva ČR

Bezvládne telá pacientov, titulky ako „Uveril dezinformáciám“ alebo „Mal svoju pravdu“. Česká vláda štartuje od utorka mediálnu kampaň na podporu očkovania proti covidu, v rámci ktorej bude využívať fotografie ľudí priamo z nemocníc pripojených na prístroje či mŕtvych tiel, na ktoré zdravotníci píšu fixkou dátum a čas úmrtia.

Realita na nemocničných oddeleniach intenzívnej medicíny sa tak dostáva aj do oficiálnej časti mediálnej kampane českého ministerstva zdravotníctva, informoval iROZHLAS.cz. 

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva ČR
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva ČR

Inšpirácia z obalov cigariet

„Konečne prichádza brutálna kampaň,“ vyhlásil ešte koncom minulého týždňa odchádzajúci premiér Andrej Babiš. Ako dodal, vláda sa inšpirovala výstražnými obrázkami z balení cigariet.

„Vyberali sme z niekoľkých stoviek fotografií, používať budeme asi dvanásť z nich. Kampaň bude v tlačených médiách, na sociálnych sieťach a počítame aj so zásahom v on-line médiách,“ povedal pre Český rozhlas hovorca ministerstva zdravotníctva Daniel Köppl. Pripravujú sa aj spoty v televíziách a rádiách.

Financovanie bude pochádzať z druhého balíka 50 miliónov českých korún (zhruba 2 milióny eur), ktoré na podporu očkovania vyčlenila v lete vláda. Časť investícií bude podľa Köppla pochádzať aj od spoločností ako Facebook a ďalších.

Doposiaľ sa rezort zdravotníctva spoliehal na „pozitívnu kampaň“ so sloganom: Urobme bodku za koronavírusom. Úrad vlády na jej vypracovanie vypisoval tender. Novú „brutálnou“ kampaň si už vytváralo samo ministerstvo zdravotníctva.

O kampani slovenského ministerstva zdravotníctva si môžete prečítať v tomto článku:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.