Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
22.11.2021, 16:30

Blíži sa uzatváranie prihlášok na Slnko v sieti. Ocenené budú prvý raz aj televízne projekty

Do súťaže pribudli dve nové kategórie – Najlepší televízny film/miniséria/seriál a Najlepšie vizuálne efekty.

Blíži sa uzatváranie prihlášok na Slnko v sieti. Ocenené budú prvý raz aj televízne projekty
Zdroj: TASR

Prezídium Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA) pre pretrvávajúcu pandémiu výnimočne spája udeľovanie národných filmových cien Slnko v sieti za posledné dva roky. O ocenenie sa môžu prvýkrát uchádzať aj televízni vysielatelia.

Do súťaže pribudli dve nové kategórie – Najlepší televízny film/miniséria/seriál a Najlepšie vizuálne efekty. Producenti majú možnosť prihlásiť v hlavných hereckých úlohách 2 hercov/herečky, vo vedľajších úlohách 3 hercov/herečky (kategória Najlepší hraný film).

Televízne projekty môže prihlásiť televízny vysielateľ alebo poskytovateľ audiovizuálnej mediálnej služby na požiadanie (AMS), ktorý dielo uviedol ako prvý na verejnosti na území Slovenskej republiky alebo slovenský producent, ak je nositeľom autorských práv. „Je to po prvý raz, keď do Slnka v sieti môžu prihlásiť svoje projekty,“ vysvetľuje výkonná riaditeľka SFTA Agáta Jeleneková.

Filmári môžu prihlásiť snímky, ktoré mali premiéru alebo prvé verejné uvedenie medzi 1. januárom 2020 a 31. decembrom 2021. Slovenská kinopremiéra či prvé verejné uvedenie prihlásených snímok musí byť pritom zrealizované medzi 1. januárom 2020 a 31. decembrom 2021.

Na prihlášky je čas do konca novembra

Filmy a s nimi súvisiace tvorivé výkony sa prihlasujú prostredníctvom online prihláškového formulára najneskôr do 30. novembra 2021. O nomináciách a držiteľoch cien budú rozhodovať v dvojkolovom hlasovaní členovia SFTA. Slávnostné odovzdávanie národných filmových cien Slnko v sieti sa predbežne uskutoční v apríli 2022 v Bratislave. 

Spolu s nimi budú filmári bojovať o národné filmové ceny v 19 kategóriách - počnúc kategóriou Najlepší hraný film až po Výnimočný prínos slovenskej audiovizuálnej kultúre.

Priamy prenos z udeľovania národných filmových cien Slnko v sieti odvysiela RTVS na Jednotke.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.