Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
24.11.2021, 11:04

Netflix predstavil novinku. Každý týždeň zverejňuje zoznamy top 10 najsledovanejších filmov a seriálov

Na Slovensku aktuálne dominuje film Red Notice.

Netflix predstavil novinku. Každý týždeň zverejňuje zoznamy top 10 najsledovanejších filmov a seriálov
Zdroj: Netflix

Netflix už druhý týždeň zverejňuje rebríček top desiatich najpozeranejších filmov a seriálov. Tieto dáta poskytuje prostredníctvom novej stránky top10.netflix.com, na ktorej môžeme vidieť nielen zoznam globálnych trendov, ale aj čo sa najviac pozerá v jednotlivých krajinách. 

Podľa mediálneho portálu CNET je metrika Netflixu založená na tom, koľko hodín používatelia streamovacej služby daný film alebo seriál sledovali. Nevýhodu majú teda kratšie snímky a epizódy.

Napriek tomu odborníci hodnotia, že Netflix je vďaka tejto novinke transparentnejší než kedykoľvek predtým, čo sa týka úspechu jeho obsahu.

Čo sledujeme na Slovensku?

Aktuálne sú na spomínanej stránke zverejnené dáta za 15. až 21. november. V tomto čase u nás dominoval film Red Notice nabitý hviezdami ako Dwayne Johnson, Ryan Reynolds či Gal Gadot.

Snímka sa len desať dní od svojej premiéry na streamovacej službe stala druhým najsledovanejším filmom Netflixu, pričom sa už doťahuje aj na jednotku Bird Box.

V slovenskom rebríčku figurujú na popredných miestach aj novinky s Vanessou Hudgens či Ninou Dobrev.

Zdroj: Netflix

​V rámci seriálov patrí na Slovensku prvá priečka animovanej tvorbe Arcane. Za ňou nasleduje posledná séria Narcos a na vrchole sa stále drží aj Squid Game.

Záujem pretrváva aj o stalkerský seriál You s Pennom Badgleym v hlavnej úlohe, pričom ide o adaptáciu kníh autorky Caroline Kepnes.

Zdroj: Netflix

​Celkovo sa však slovenské rebríčky top 10 výrazne nelíšia od globálnych výsledkov. Tie si môžete spolu s výsledkami z iných krajín vždy pozrieť práve na novej stránke Netflixu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.