Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
24.11.2021, 15:05

Rada pridelila rádiám všetky voľné frekvencie. Europa 2 posilňuje v Rimavskej Sobote a Prešove

O voľné rozhlasové frekvencie žiadali dvanásti uchádzači, najmä zo sietí aktuálnych rádií.

Rada pridelila rádiám všetky voľné frekvencie. Europa 2 posilňuje v Rimavskej Sobote a Prešove
Zdroj: Rádio Expores

Rada pre vysielanie a retransmisiu dnes, v stredu 24. novembra, rozhodla o pridelení voľných frekvencií na terestriálne rozhlasové vysielanie. Rozhodnutiu predchádzalo včerajšie ústne vypočutie žiadateľov. 

O voľné rozhlasové frekvencie žiadali dvanásti uchádzači. Išlo najmä o súčasných držiteľov licencií, ktorí plánujú vo vysielaní svojich rozhlasových staníc pokračovať, alebo chcú ich pokrytie rozšíriť, objavil sa aj jeden nový projekt, a naopak, dvaja súčasní vysielatelia sa do obhajoby svojich frekvencií neprihlásili.

Najpočetnejšiu skupinu zaradených frekvencií tvoria siete aktuálnych rádií, ktorých licencia na vysielanie sa v roku 2023 končí a keďže bude platná už 16 rokov, zo zákona ju nie je možné viac predĺžiť.

Rádio Best FM chce rozšíriť programovú ponuku

Najviac frekvencií získal vysielateľ Best FM Media. Ide o frekvencie, na ktorých spoločnosť v súčasnosti vysiela programovú službu Rádio BEST FM. „Dôvodom zaradenia frekvencií do výberového konania je maximálna zákonná platnosť licencie 16 rokov, ktorá nastane v roku 2023. V dostatočnom predstihu s cieľom nenarušiť kontinuitu využívania frekvencií ich preto Rada zaradila do výberového konania a súčasní vysielateľ sa musel opätovne uchádzať o ich pridelenie,“ uviedla hovorkyňa Rady Lucia Michelčíková. Rádio momentálne vysiela iba správy a hudbu. V prípade znovu-udelenia licencie žiadateľ sľúbil priniesť moderované vysielanie ráno aj popoludní, keď sa upokojí pandemická situácia.

Rada udelila spoločnosti licenciu na ďalších osem rokov a pridelila jej všetkých 23 frekvencií, na ktorých aktuálne vysiela, napriek tomu, že o šesť z nich prejavili vo výberovom konaní záujem aj dvaja iní vysielatelia. Jednej z nich, 95,5 MHz Nové Mesto nad Váhom, sa spoločnosť SITY MEDIA v rámci včerajšieho ústneho vypočutia vzdala; kolízne tak ostali len frekvencie, o ktoré sa uchádzal popri ich terajšom prevádzkovateľovi aj vysielateľ SUB FM. 

V podobnej situácii bola spoločnosť Rádio ON. „Aj platnosť licencie na vysielanie jej programovej služby The End sa končí v roku 2023 a zo zákona ju nie je možné viac predĺžiť, spoločnosť sa preto o frekvencie, na ktorých aktuálne vysiela, m

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.