Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
30.11.2021, 18:00

Ako si naladiť Šport RTVS

Štvrtý televízny okruh RTVS s názvom Šport štartuje vysielanie v pondelok 20. decembra 2021. 

Ako si naladiť Šport RTVS
Zdroj: RTVS

Nová športová televízia oficiálne odštartuje svoje vysielanie 20. decembra 2021 po 17.00 hod. Informačné vysielanie štvrtého televízneho okruhu verejnoprávnej televízie Šport bude všetkým divákom dostupné už od 16. decembra.

Nový športový program verejnoprávnej televízie bude označený ako RTVS SPORT HD a bude v pozemných DVB-T sieťach vysielaný v kompresných formátoch HEVC aj MPEG-4.

Ak divácky prijímač podporuje výlučne štandard MPEG-4, odporúčame divákom na svojom prijímači spustiť ladenie športového programu. Športový okruh bude divákom na takomto type prijímača vo verejnoprávnom multiplexe dostupný v HD rozlíšení.

Novú televíziu Šport nájdu diváci pozemného vysielania aj bez potreby preladenia na pozícii aktuálne šírenej Trojky HD v štandarde DVB-T2/HEVC. Preladenie v tomto prípade nie je potrebné okrem prípadov, keď televízny prijímač nepodporuje tzv. dynamické zmeny. Divák si týmto ladením zjednotí vysielanú programovú službu s jej označením.

Prijímače staršieho typu

Prijímače staršieho typu, ktorý podporuje výlučne štandard DVB-T/MPEG-2 televízia odporúča zabezpečenie novšieho prijímača alebo set-top boxu, ktorého cena sa pohybuje v rozmedzí 20 – 30 eur. Nový TV prijímač alebo nový set-top box by mal ideálne podporovať okrem vysielania v štandarde MPEG-4 aj vysielanie v štandarde DVB-T2/HEVC.

RTVS pre túto skupinu divákov pripravuje aj sériu podporných komunikačných a informačných prostriedkov a tiež zriadi zákaznícku linku a mailovú adresu, na ktorú sa diváci budú môcť obrátiť so svojimi otázkami. 

Káblová alebo satelitná televízia

Novú televíznu programový službu Šport budú môcť prijímať aj satelitní diváci a diváci káblovej televízie. Satelitná televízia Skylink ju bude ponúkať k rovnakému dátumu na orbitálnej pozícii Astra 23,5°E s parametrami uvedenými na stránke alebo na naladtesanasport.sk.

Diváci, ktorí sa rozhodli využiť niektorú z platených ponúk káblovej či IPTV televízie, ju budú mať zaradenú v základnej ponuke. V prípade nedostupnosti sa môžu obrátiť na svojho poskytovateľa služby televízneho vysielania.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.