Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.12.2021, 19:00

Pečie celé Slovensko bude pre RTVS vlajkovou loďou počas viacerých sezón, hovorí producent a režisér šou

V rozhovore hovorí režisér a producent šou Jeffo Minařík aj o tom:

  • čím ho šou oslovila a čím sa líši od iných reality šou, ktoré už robil,
  • prečo sú najdôležitejšie porota a kasting,
  • ako dlho sa nakrúca jeden diel,
  • čo na slovenskej verzii zaujalo BBC,
  • ako je spokojný so sledovanosťou,
  • ale tiež o tom, kto vyberá recepty do súťaže.
Pečie celé Slovensko bude pre RTVS vlajkovou loďou počas viacerých sezón, hovorí producent a režisér šou
Zdroj: RTVS

Pečie celé Slovensko je pre verejnoprávnu televíziu najúspešnejším jesenným projektom (po očkovacej lotérii) a slovenskú verziu oceňuje aj vlastník licencie BBC. O jej nakrúcaní hovorí producent a režisér Jeffo Minařík.

Ste podpísaný pod veľkými šou ako Česko Slovensko má talent, X Factor alebo aj Big Brother. Teraz pripravujete pre RTVS šou Pečie celé Slovensko. Čím vás oslovila?

Už keď som videl zahraničné verzie, videl som v nej obrovský potenciál. Táto šou je v Británii už desať sezón, deväť vo Francúzsku či v Taliansku, a stále funguje. Nehovorím, že je všade top programom na trhu, ale patrí medzi najlepšie programy na trhu.

Čím sa líši od ostatných typov šou?

Je to nekonfliktný formát, prináša pozitívne emócie a týka sa takmer každého. Všade sa pečie. A o to sme sa snažili aj my, aby bola šou naozaj friendly a feel good. Chceli sme priniesť na obrazovky niečo nové, kde nie sú konflikty, nikto po nikom nekričí. Súťažiacich sme vyberali tak, aby boli partia a podporovali sa aj navzájom. Lebo v tomto formáte ide o remeslo, o pečenie, nie je to reality šou.

Zdroj: RTVS

Ako je pri tomto type šou dôležitý kasting?

Kasting je veľmi dôležitý. Vedeli sme, čo chceme a kastovali sme naozaj veľmi dlho. Vyberali sme iba ľudí, ktorí majú pečenie ako svoju vášeň, svoje top hobby a naozaj vedia piecť. Už na prvý kasting sa nám prihlásili takí skvelí ľudia, že by sme z nich vybrali súťažiacich na tri série. Teraz začíname kasting do druhej série, kde predpokladám, že sa prihlási minimálne dvojnásobok ľudí po tom, aké pozitívne ohlasy má program na internete a sociálnych sieťach. Osobne som videl iba jeden hejterský komentár o tom, prečo tie napečené koláče neodnesieme do detských domovov. To by sme veľmi radi, ale, bohužiaľ, to nie je možné. Dezerty nemajú certifikát, nevznikajú v gastronomickej prevádzke a nie je možné ich darovať. Je to škoda, lebo sú naozaj skvelé.

Podľa čoho ste vyberali porotkyne?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.