Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
02.12.2021, 14:45

Markíza spustí novú televíziu, Joj zas streamovaciu službu

Televízny trh sa v roku 2022 rozrastie o nové služby.

Markíza spustí novú televíziu, Joj zas streamovaciu službu
Zdroj: Dreamstime

Komerčné televízne skupiny budúci rok posilnia svoje postavenie na trhu. Skupina Joj plánuje spustiť začiatkom budúceho roka novú streamovaciu službu, televízia Markíza zase rozšíri svoje lineárne vysielanie na Slovensku o štvrtú stanicu.

Spustenie novej televízie avizuje skupina Markíza v priebehu budúceho roka. K trom televíziám Markíza, Doma a Dajto by mala pribudnúť aj štvrtá televízia. Jej zameranie a presný termín štartu zatiaľ nie sú známe.

Posilnením portfólia staníc reaguje televízna skupina na extrémne vysoký dopyt po televíznej reklame, ktorá bola pre zadávateľov v čase pandemickej krízy vysoko efektívna. Bližšie tematické zameranie novej stanice zatiaľ neprezrádza, jej spustenie by však malo byť reálne na jeseň. „Na rok 2022 vyrobíme minimálne päť nových seriálov a množstvo ďalších reality šou a reality formátov, celkovo sa výrazne zvýšia investície do nášho obsahu,“ hovorí Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

K VOYO pribudne JOJ Play

Novinkou budúceho roka bude aj nová streamovacia služba JOJ Play, ktorú televízna skupina JOJ plánuje spustiť už začiatkom budúceho roka. „JOJ Play nám otvára možnosti, ako sa dostať k novým divákom a k novému inventory pre zadávateľov,“ vysvetľuje obchodný riaditeľ skupiny Joj Martin Heržo.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 62% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.