Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.12.2021, 18:25

Víkendové politické diskusie: O lockdowne či poukážkach pre seniorov budú diskutovať Kollár, Cigániková, Gröhling i Raši

Prinášame prehľad tém a hostí vo víkendových politických reláciách v RTVS, na Markíza a TA3.

Víkendové politické diskusie: O lockdowne či poukážkach pre seniorov budú diskutovať Kollár, Cigániková, Gröhling i Raši
Zdroj: TASR/AP

Covidová pandémia čelí v tretej vlne omikronu, novému variantu covidu-19, ktorý bol objavený v Juhoafrickej republike, kde získal za rekordných menej ako 20 dní dominanciu nad predošlým variantom delta a šíri sa aj do ostatných štátov.

Aké pravidlá a opatrenie pripravuje vláda v súvislosti so šírením nového variantu, ako chce zvýšiť záujem obyvateľstva o očkovanie, ale aj o lockdowne a pomoci najviac zasiahnutým podnikateľom budú politici diskutovať v pravidelných víkendových reláciách v RTVS, na Markíza a TA3. 

Sobotné dialógy

Hosťami rozhlasových Sobotných dialógov Rádia Slovensko budú 4. decembra od 12:10 hod. poslanci Miloš Svrček (Sme rodina) a Richard Raši (Hlas-SD). Moderátorka Marta Jančkárová bude s politikmi diskutovať najmä o stave pandémie na Slovensku, situácii v nemocniciach a ďalších opatreniach v súvislosti so šírením nového variantu koronavírusu.

O 5 minút 12

Do nedeľnej televíznej relácie O 5 minút 12 prijali pozvanie predsedníčka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková (SaS), podpredsedníčka Za ľudí Viera Leščáková, podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák a generálny manažér Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok

Hlavnými témami diskusie bude rovnako pandemická situácia na Slovensku, nastavenie a vynucovanie protipandemických opatrení a motivovanie ľudí k očkovaniu. Poslanci budú s moderátorom Marekom Makarom diskutovať aj o presadzovaní reforiem.

Na telo

O tom, že dvojtýždňový lockdown zrejme na zmiernenie šírenia koronavírusu stačiť nebude, budú v relácii televízie Markíza Na telo diskutovať minister školstva Branislav Gröhling a podpredseda Smeru-SD Ladislav Kamenický.

Moderátor Michal Kovačič sa bude politikov pýtať aj na výnimky pre školy, s ktorými hygienici nesúhlasia a tiež na návrh Igora Matoviča, ktorý chce poukážkami v hodnote stoviek eur motivovať seniorov k očkovaniu. 

Na telo ponúkne divákom aj výsledky exkluzívneho prieskumu agentúry FOCUS zameraného na podporu návrhu odvodovo-daňovej reformy.

V politike

Predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) a podpredsedu Smeru-SD Juraja Blanára sa bude na aktuálne témy pýtať Rastislav Iliev v relácii V politike, ktorú vysiela TA3 v nedeľu od 11:00 hod.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.