Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
07.12.2021, 14:10

Programovým vedením Športu RTVS bol poverený Marcel Merčiak

Športová televízia RTVS začína vysielať 20. decembra 2021.

Programovým vedením Športu RTVS bol poverený Marcel Merčiak
Zdroj: RTVS

RTVS spúšťa podvečer 20. decembra športovú televíziu s názvom Šport. Programovým vedením nového televízneho okruhu bol poverený komentátor a moderátor Marcel Merčiak.

„Každá televízna a rozhlasová služba RTVS má svojho intendanta, teda riadiaceho pracovníka, ktorý danej službe šéfuje a rozhoduje o jej programe. Na Jednotke túto úlohu plní Vincent Štofaník, Dvojku vedie Marta Gajdošíková a Trojku Judita Gembická. K spomínaným intendantom sa so vznikom štvrtého televízneho vysielacieho okruhu pripája aj Marcel Merčiak, ktorý bude riadiť televíziu Šport," objasňuje funkciu intendanta RTVS.

Riaditeľom celej Sekciu športu je Matej Hajko, vedúcim športových prenosov Paľo Gašpar, Matúš Krutý je vedúcim športového spravodajstva a Gabriel Tóth má pod palcom produkciu a výrobu športu.

„Na novú úlohu intendanta sa teším, i keď vnímam, že so sebou prináša veľkú zodpovednosť. Budeme sa snažiť čo najviac rozvíjať športové vysielanie. Máme ambíciu vybudovať modernú, profesionálnu a životaschopnú televíznu stanicu. Verím, že všetko dopadne tak, ako si predstavujeme, no najmä, že budú spokojní naši diváci,“ povedal Marcel Merčiak, ktorý pracuje v RTVS od roku 1997. Komentuje športové prenosy, hlavne futbal, prípadne ľadový hokej a biatlon. Je tiež moderátorom zábavno-súťažnej šou Čo ja viem. Na konte má štrnásť ocenení OTO, je rekordérom v kategórii Komentátor športu. 

Nová športová televízia odštartuje vysielanie 20. decembra o 17.00 hod. Prvým programom bude relácia o tom, ako Šport vznikal, aké prípravy predchádzali jeho spusteniu a čo v jeho vysielaní čaká na televíznych divákov a športových priaznivcov. Nasledovať bude prvý priamy prenos zo zápasu 27. kola hokejovej Tipos Extraligy a po jeho skončení prípravné stretnutie našich hokejistov do 20 rokov v kanadskom Red Deere proti Fínsku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.