Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
21.12.2017, 14:29

Plus 7 dní prichádza o osobnosti. S týždenníkom prestávajú spolupracovať kvôli novému šéfredaktorovi

Osobnostiam prekáža Ivan Čeredejev.

Plus 7 dní prichádza o osobnosti. S týždenníkom prestávajú spolupracovať kvôli novému šéfredaktorovi
Zdroj: Plus7dni.sk

Viaceré slovenské osobnosti ktoré sa dlhé roky vyjadrovali v najčítanejšom slovenskom týždenníku Plus 7 dní v ankete k otázkam spoločenského diania po nástupe nového šéfredaktora Ivana Čeredejeva s periodikom ukončili spoluprácu. Informáciu prinieslo Mediálne.sk, ktoré patrí rovnako ako Plus 7 dní vydavateľsvu News and Media Holding. 

Podľa článku sa za niekoľko dní od nástupu nového šéfredaktora stihli ospravedlniť štyria pravidelne oslovovaní. Daniel Brogányi, Michal Hvorecký, Miroslav Kusý aj Katarína Zavacká argumentovali výmenou na vedúcej pozícii v časopise. 

​Výtvarník Daniel Brogányi v liste redakcii napísal: "Vzhľadom na to, že profilácia časopisu Plus 7 dní je pod novým vedením nezlučiteľná s mojím postojom, Vám týmto oznamujem, že po dlhoročnej spolupráci sa nebudem viac vyjadrovať v ankete na aktuálne spoločenské otázky a s radosťou prepustím moje miesto pánovi Štefanovi Harabínovi, prípadne Jozefovi Majskému. Podlízavá smerácka exhibícia pána šéfredaktora mu isto nepomôže stať sa laureátom Krištáľového krídla, ani nezvýši predaj Vášho týždenníka. Iba ak jeho predajnosť." List uverejnili na blogu TV and media

Nový šéfredaktor prebral pravidelnú rubriku v každom vydaní a po nástupe prispel aj rozhovorom s premiérom Robertom Ficom. Obidva formáty pobúrili spisovateľa Hvoreckého aj politológa Kusého. "Tie dva príspevky ma pobúrili, sú pre mňa neprijateľné a neseriózne," cituje Mediálne.sk Kusého

Hvorecký v článku dodáva: "S týždenníkom nebudem spolupracovať, ak bude mať takéto vedenie."

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.