Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.12.2017, 18:54

Trump kritizoval Vanity Fair kvôli ospravedlneniu za video o Clintonovej

Video zosmiešňuje niekdajšiu Trumpovu súperku vo voľbách.

Trump kritizoval Vanity Fair kvôli ospravedlneniu za video o Clintonovej
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump obvinil časopis Vanity Fair zo servilnosti, pretože sa ospravedlnil za nevhodné video zosmiešňujúce Hillary Clintonovú, niekdajšiu Trumpovu súperku vo voľbách.

Cez víkend sa na webovej stránke magazínu objavilo video s prípitkami pre Clintonovú, kde bývalej kandidátke a ministerke zahraničia dávajú rady do budúceho roka.

Jedna z nich znie, že by sa mala venovať napríklad pleteniu, dobrovoľníckej práci alebo akémukoľvek inému koníčku, ktorý by ju odviedol od zámeru uchádzať sa znova o prezidentský post.

Na sociálnych sieťach sa rýchlo ozvali americkí liberáli a priaznivci Clintonovej. Niektorí vyzvali na bojkot časopisu, ďalšie pálili jeho vydanie.

Mnohí video, ktoré malo byť iba ľahkým žartom, nepovažujú za vtipné a odporučili Vanity Fair, aby sa držal svojho remesla, teda rozhodoval, ktorá z celebrít kráčajúca po červenom koberci bola oblečená najlepšie.

Magazín v stredu vydal vyhlásenie, že video bolo myslené ako žart, ale bohužiaľ "prestrelili".

Trump dnes na twitteri napísal, že časopis je kvôli drobnému podpichnutiu servilný. Napísal tiež, že Anna Wintour "je bez seba zo smútku a prosieb o odpustenie". Wintour je ale šéfredaktorkou časopisu Vogue, nie Vanity Fair.

Shannon Wattsová, ktorá sa angažuje v boji proti držaniu zbraní, sa pýtala, či niekto niekedy odporúčal pletenie iným (neúspešným kandidátom), ako napríklad Al Gore, Mittovi Romneymu alebo Johnovi Kerrymu.

"Dlhujete Hillary ospravedlnenie, už vás nemienim čítať," napísal jeden používateľ twitteru na adresu časopisu. Clintonová zatiaľ video nekomentovala.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.