Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
05.01.2018, 10:33

Jaro Slávik je moderátorom novej relácie. Odštartuje v nedeľu na JOJ

Televízia uvedie nový magazín Gurmáni ulice v podvečernom čase.

Jaro Slávik je moderátorom novej relácie. Odštartuje v nedeľu na JOJ
Zdroj: TV JOJ

Televízia JOJ nasadí v nedeľu poobede namiesto magazínu Nová záhrada novinku Gurmáni ulice. Moderátorom bude Jaro Slávik, známy porotca zo šou Česko Slovensko má talent. Pilotný diel odvysiela televízia 7. januára od 16:30. 

Magazín Gurmáni z ulice si posvieti na street food, čiže jedlo, ktoré sa predáva a konzumuje priamo na ulici. Ponuku jedál do ruky budú ochutnávať a hodnotiť spolu s Jarom Slávikom ďalšie dve známe osobnosti – Michal Nemtuda a Ludwig Bagin. V pilotnej časti sa táto trojica pustí do testovania jedál, ktoré ponúkali vianočné trhy v Bratislave.

Jaro Slávik si na streed foode pochutná rád. „Milujem to. Hot Dog na ulici na Manhattane považujem za kultúrnu ustanovizeň, a nie za jedlo. A rovnako aj crépes na Cote d’Azur vo Francúzsku. Alebo grilované oštiepky v Poľsku. Alebo všetky tie gofry a wafle, ktoré si môžete na ulici kúpiť. Ak by som nemal k tomu vzťah, nepúšťal by som sa do tejto témy,“ zhodnotil.

Zdroj: TV JOJ

​Dobré jedlo zo stánku na ulici vie potešiť aj Ludwiga Bagina. „Som od detstva odchovaný na hot dogoch, ktoré kedysi predávali na Šafku. Prvá "pizza" za socializmu v okienku Prioru alebo sovietsky fastfood na rohu Obchodnej a Poštovej. Potom prišla puberta, divoké 90. roky a s nimi tzv. Americký hotdog na Námestí SNP. Pozdĺžne prerezaný párok znásobil objem podlhovastého hot dogu a ostal dlhoročne bratislavským špecifikom. Čiže k street foodu mám ambivalentný vzťah, ktorý sa však kvalitou aj kvantitou ponuky priamo úmerne zlepšuje,“ dodal.

Zdroj: TV JOJ

​​V čom je street food lepší ako jedlo z reštaurácie, má jasno aj Michal Nemtuda: „Ľudia častokrát nevedia, kde sa môžu dobre, rýchlo a kvalitne najesť, tak sme si povedali že poďme ľuďom ukázať čaro street foodu. A prečo street food? Lebo je to jedlo do ruky a pre ľudí čo nemajú čas na vysedávanie v reštauráciách či pri hrncoch doma v kuchyni. Nakoľko som kvôli práci viac na cestách ako doma, využívam formu street foodu veľmi často, v skratke chytím do ruky a utekám ďalej pracovať. Ja osobne milujem street food à la Ázia.

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: TV JOJ

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.