Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
06.01.2018, 09:00

Finále Game of Thrones sa dočkáte až v roku 2019

„Nakrútených bude viacero alternatívnych záverov“, hovorí programový riaditeľ HBO.

Finále Game of Thrones sa dočkáte až v roku 2019
Zdroj: The Guardian

Fanúšikovia seriálu Game of Thrones - Hra o tróny si budú musieť na finále počkať až do roku 2019. Medzi poslednou časťou siedmej série a záverečnou časťou seriálu bude medzera dlhšia ako rok.

Stanica HBO, ktorá za výrobou seriálu stojí, potvrdila, že šesť epizód série vydá na budúci rok. Presný mesiac nešpecifikovala. Dozvedeli sme sa len stopáž jedného dielu, bude to 80 minút.

Očakáva sa, že posledná sezóna odhalí, ktorá z bojujúcich rodín vo fiktívnych Siedmich kráľovstvách vo Westerose vyhrá multigeneračný boj o ovládnutie Železného trónu.

Produkcia záverečnej sezóny začala v októbri a natáčanie sa očakáva až do polovice roka 2018. Programový riaditeľ HBO Casey Bloys povedal, že budú nakrútené viaceré alternatívy záveru, aby sa predišlo únikom alebo dezinformáciám o tom, ako sága skončí.

Vyvrcholenie seriálu, ktorý HBO točí na motívy fantasy kníh amerického spisovateľa George R. R. Martina, by mali režírovať samotní tvorcovia seriálu David Benioff a Dan Weiss.

Portál The Guardian píše o seriáli ako o najväčšom hite HBO v jeho doterajšej histórii. V Spojených štátoch má približne 30 miliónov divákov a niekoľko ďalších miliónov po celom svete.

Zdroj: HBO

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.